Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

021205_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 16 września 2024 – 16 września 2026 · 4 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 17 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wleń - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 231 transakcji.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 6 88 zł/m² 50 000 zł 662,0 m²
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 5 1 738 zł/m² 131 226 zł 76,9 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 4 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2023 7 1 690 zł/m² brak danych Niska próba
2019 6 763 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat lwówecki Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    50 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 358 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    41,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 945 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 944 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lwówecki
    Liczba mieszkań w próbie
    19

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −16,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −9 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lwóweckim w 2025 roku: 7 944 zł miesięcznie. To 84,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 000 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 530 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 16,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 28,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lwóweckim 25,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lwóweckim w 2025 roku: 9,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,4% do 9,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,5 do 0,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 944 złmiesięcznie

    +139,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,8%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,8%

    −9,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,9%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    1 530osób

    −16,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    733osoby

    −17,2%47,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    797osób

    −15,8%52,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    172osoby

    −23,2%11,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    191osób

    −41,6%12,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    311osób

    −23,0%20,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    419osób

    −29,5%27,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    437osób

    +55,0%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −9 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,5

    −8,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    11

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    20

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    −0,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    1 406

    −15,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 145

    −24,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    13 lipca 2026 Jana Kasprowicza 7, Wleń Lokal Udziały wymagają uwagi ? 82 000 zł 1 673 zł/m² ? 49,0 m² ? 1/1 ? 3 1
    10 marca 2026 Jana Pawła II 12, Wleń Lokal 130 000 zł 2 640 zł/m² ? 49,3 m² ? 1/1 ? 4 1
    18 lipca 2025 Ogrodowa 2, Wleń Lokal 180 000 zł 3 947 zł/m² ? 45,6 m² ? 1/2 ? 4 1
    5 marca 2025 Pl. Bohaterów Nysy 21/22, Wleń Lokal Udziały wymagają uwagi ? 67 520 zł 3 445 zł/m² ? 19,6 m² ? 1/3 ? 3 2
    11 października 2023 Jana Pawła II 14, Wleń Lokal 50 000 zł 2 653 zł/m² ? 18,9 m² ? 1/2 ? 3 4
    1 sierpnia 2023 Winiogórska 6, Wleń Lokal 36 000 zł 880 zł/m² ? 40,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    28 czerwca 2023 Tadeusza Kościuszki 20, Wleń Lokal 150 000 zł 2 459 zł/m² ? 61,0 m² ? 1/1 ? 4 1
    21 czerwca 2023 Tadeusza Kościuszki 19, Wleń Lokal 45 000 zł 1 256 zł/m² ? 35,8 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    6 czerwca 2023 Tadeusza Kościuszki 2/4, Wleń Lokal 128 000 zł 4 794 zł/m² ? 26,7 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    31 marca 2023 Tadeusza Kościuszki 19, Wleń Lokal 48 600 zł 1 160 zł/m² ? 41,9 m² ? 1/1 ? 3 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wleń - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych