Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 250zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
405 000zł
Mediana powierzchni ?
53,3m²
Liczba transakcji ?
71
- 18 czerwca 2025 – 18 czerwca 2026 · 71 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOborniki Śląskie - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 487 transakcji.
Mieszkania: 71 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 250 zł/m², a mediana powierzchni 53,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 71 | 8 250 zł/m² | 405 000 zł | 53,3 m² |
| Garaże Niska próba | 6 | 1 717 zł/m² | 59 000 zł | 23,7 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 16 | 277 zł/m² | 400 000 zł | 1 120,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 10 | 8 561 zł/m² | 335 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 22 | 8 719 zł/m² | 417 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 11 | 8 873 zł/m² | 600 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 24 | 8 061 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 48 | 8 545 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Oborniki Śląskie | 120 | 8 272 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 47 | 8 406 zł/m² | +1,3% | Wiarygodna |
| 2025 | 57 | 8 300 zł/m² | +7,1% | Wiarygodna |
| 2024 | 59 | 7 751 zł/m² | +9,5% | Wiarygodna |
| 2023 | 57 | 7 077 zł/m² | +22,2% | Wiarygodna |
| 2022 | 100 | 5 791 zł/m² | +2,0% | Wiarygodna |
| 2021 | 74 | 5 675 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat trzebnicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 342 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 379 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 923 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 430 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat trzebnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 370
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +25 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie trzebnickim w 2025 roku: 8 430 zł miesięcznie. To 90,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 153,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 342 000 zł — z 364 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 8 831 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 25 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie trzebnickim 23,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie trzebnickim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,8 do 6,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 430 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 831osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 202osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 629osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 150osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 766osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 439osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 236osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+25 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
134
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
109
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
8 746
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 858
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 45,6 m²
Tadeusza Kościuszki 5, Oborniki Śląskie
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 386 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,6 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 70,3 m²
Dworcowa 20, Oborniki Śląskie
610 000 złCena za metr kwadratowy: 8 677 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,3 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2026, 31,5 m²
Trzebnicka 19, Oborniki Śląskie
310 000 złCena za metr kwadratowy: 9 841 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,5 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2026, 103,3 m²
Siemianicka 16, Oborniki Śląskie
890 000 złCena za metr kwadratowy: 8 616 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 103,3 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 59,3 m²
Zbigniewa Herberta 5A, Oborniki Śląskie
550 000 złCena za metr kwadratowy: 9 275 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2026, 59,6 m²
Zbigniewa Herberta 5B, Oborniki Śląskie
585 000 złCena za metr kwadratowy: 9 815 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,6 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2026, 25,96 m²
Aleksandra Fredry 65A, Oborniki Śląskie
395 000 złCena za metr kwadratowy: 15 216 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,96 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2026, 65,8 m²
Grzybowa 6, Oborniki Śląskie
610 000 złCena za metr kwadratowy: 9 271 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,8 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 25 m²
Władysława Orkana 1, Oborniki Śląskie
256 000 złCena za metr kwadratowy: 10 240 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2026, 86,2 m²
Władysława Łokietka 28, Oborniki Śląskie
430 000 złCena za metr kwadratowy: 4 988 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,2 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto wynosi 8 250 zł/m² na podstawie 71 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 405 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto?
Mediana ceny wynosi 8 061 zł/m² na rynku pierwotnym i 8 545 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Oborniki Śląskie - miasto wzrosły o 5,5% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 8 250 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych