Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

040405_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 397zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

145 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

40,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

17

  • 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 17 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Papowo Biskupie - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 437 transakcji.

Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 397 zł/m², a mediana powierzchni 40,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 17 3 397 zł/m² 145 000 zł 40,4 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 34 8,00 zł/m² 100 000 zł 14 750,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 2 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 2 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 8 3 381 zł/m² 132 500 zł Niska próba
4 izby 3 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 15 3 397 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 6 2 728 zł/m² −28,2% Niska próba
2025 8 3 801 zł/m² +30,5% Niska próba
2024 14 2 913 zł/m² brak danych Niska próba
2022 9 2 116 zł/m² +11,0% Niska próba
2021 7 1 907 zł/m² +4,2% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Papowo Biskupie; część danych: powiat chełmiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    88 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 739 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 215 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 733 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chełmiński
    Liczba mieszkań w próbie
    118

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −16 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chełmińskim w 2025 roku: 7 733 zł miesięcznie. To 82,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 134,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 88 000 zł — z 108 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Papowo Biskupie mieszkało 3 947 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chełmińskim 12,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 583 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie chełmińskim w 2025 roku: 13,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 13,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 075 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 159,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,4 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 733 złmiesięcznie

    +134,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 075 złrocznie

    +159,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,5%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,1%

    −4,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    8,8%

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 947osób

    −9,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 997osób

    −10,8%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 950osób

    −7,9%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    556osób

    −24,4%14,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    717osób

    −24,7%18,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    884osoby

    −7,6%22,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 071osób

    −5,0%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    719osób

    +22,5%18,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −16 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −4,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −4,0

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    29

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    45

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,1

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,8

    +0,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 946

    −9,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 334

    −8,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 37,2 m²

      10, Zegartowice

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 226 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,2 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2026, 38,11 m²

      13, Nowy Dwór Królewski

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 230 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,11 m²
      • 1 izba
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 18,73 m²

      118, Papowo Biskupie

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 3 737 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18,73 m²
      • 1 izba
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 75,7 m²

      5, Zegartowice

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 321 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,7 m²
      • 4 izby
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2026, 37,2 m²

      10, Zegartowice

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 5 511 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,2 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 kwietnia 2026, 59,55 m²

      22, Firlus

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 175 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,55 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2025, 35,6 m²

      10, Wrocławki

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 4 354 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,6 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2025, 37,2 m²

      10, Zegartowice

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 226 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,2 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2025, 41 m²

      17, Zegartowice

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 537 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2025, 47 m²

      10, Zegartowice

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 4 681 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska wynosi 3 397 zł/m² na podstawie 17 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 40,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 145 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Papowo Biskupie - gmina wiejska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 397 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych