Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 200zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
202 500zł
Mediana powierzchni ?
49,7m²
Liczba transakcji ?
44
- 6 października 2025 – 6 października 2026 · 44 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNakło nad Notecią - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 069 transakcji.
Mieszkania: 44 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 200 zł/m², a mediana powierzchni 49,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 44 | 4 200 zł/m² | 202 500 zł | 49,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 49 | 100 zł/m² | 103 000 zł | 1 040,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 26 | 34 zł/m² | 65 000 zł | 1 292,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 10 | 4 951 zł/m² | 152 500 zł | Niska próba |
| 3 izby | 23 | 3 952 zł/m² | 205 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 3 287 zł/m² | 184 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 7 | 5 077 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 37 | 4 110 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 4 209 zł/m² | +16,3% | Wiarygodna |
| 2025 | 32 | 3 620 zł/m² | −8,8% | Wiarygodna |
| 2024 | 31 | 3 971 zł/m² | +3,8% | Wiarygodna |
| 2023 | 19 | 3 825 zł/m² | −14,5% | Niska próba |
| 2022 | 26 | 4 472 zł/m² | +26,2% | Niska próba |
| 2021 | 37 | 3 544 zł/m² | +28,4% | Wiarygodna |
| 2020 | 29 | 2 760 zł/m² | bez zmian | Niska próba |
| 2019 | 27 | 2 760 zł/m² | +10,0% | Niska próba |
| 2018 | 28 | 2 510 zł/m² | −1,1% | Niska próba |
| 2017 | 25 | 2 538 zł/m² | +4,1% | Niska próba |
| 2016 | 20 | 2 439 zł/m² | +0,9% | Niska próba |
| 2015 | 23 | 2 418 zł/m² | +21,9% | Niska próba |
| 2014 | 27 | 1 983 zł/m² | −6,7% | Niska próba |
| 2013 | 21 | 2 125 zł/m² | +3,2% | Niska próba |
| 2012 | 22 | 2 059 zł/m² | −14,8% | Niska próba |
| 2011 | 19 | 2 418 zł/m² | +4,6% | Niska próba |
| 2010 | 21 | 2 311 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nakielski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 125 275 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 597 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 603 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 391 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nakielski
- Liczba mieszkań w próbie
- 558
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −21 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nakielskim w 2025 roku: 8 391 zł miesięcznie. To 89,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 163,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 125 275 zł — z 536 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 12 641 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nakielskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nakielskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 391 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 641osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 277osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 364osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 901osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 156osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 897osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 433osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 254osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−21 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
155
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
176
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 440
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 839
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 października 2026 |
22, Olszewka
Lokal
|
115 000 zł | 3 208 zł/m² ? | 35,9 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 29 września 2026 |
Działkowa 14, Potulice
Lokal
|
219 000 zł | 5 666 zł/m² ? | 38,7 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 18 września 2026 |
27, Karnowo
Lokal
|
430 000 zł | 5 012 zł/m² ? | 85,8 m² | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 września 2026 |
Wiejska 56, Występ
Lokal
|
260 000 zł | 9 662 zł/m² ? | 26,9 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 27 sierpnia 2026 |
Sportowa 7, Potulice
Lokal
|
170 000 zł | 2 599 zł/m² ? | 65,4 m² | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 21 sierpnia 2026 | 215 000 zł | 3 287 zł/m² ? | 65,4 m² | 1/1 ? | 4 | 5 | |
| 10 sierpnia 2026 |
45, Polichno
Lokal
|
260 000 zł | 4 557 zł/m² ? | 57,1 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 lipca 2026 |
Szkolna 3, Potulice
Lokal
|
130 000 zł | 2 955 zł/m² ? | 44,0 m² | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 22 lipca 2026 |
Działkowa 14, Potulice
Lokal
|
160 000 zł | 5 112 zł/m² ? | 31,3 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 14 lipca 2026 |
45, Olszewka
Lokal
|
100 000 zł | 2 747 zł/m² ? | 36,4 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski wynosi 4 200 zł/m² na podstawie 44 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 202 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi 5 077 zł/m² na rynku pierwotnym i 4 110 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nakło nad Notecią - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 200 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych