Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

061408_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 3 lutego 2024 – 3 lutego 2026 · 3 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 5 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Nałęczów - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 146 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 6 brak danych brak danych 2 052,0 m²
Działki rolne Niska próba 31 brak danych 140 000 zł 2 627,0 m²
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 21 7 715 zł/m² 525 000 zł 99,3 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba
4 pokoje 1 brak danych brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2023 9 6 534 zł/m² −12,6% Niska próba
2022 6 7 477 zł/m² +3,5% Niska próba
2021 10 7 224 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat puławski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    385 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 218 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 740 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 041 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat puławski
    Liczba mieszkań w próbie
    29

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −8 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie puławskim w 2025 roku: 8 041 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 99,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 385 000 zł — z 29 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 29 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 536 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 29,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 60,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie puławskim 15,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie puławskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,9% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,5 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 041 złmiesięcznie

    +99,9%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,8%

    −11,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,5%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,2%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 536osób

    −6,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 614osób

    −6,9%45,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 922osoby

    −6,6%54,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    376osób

    −16,6%10,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    558osób

    −10,0%15,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    584osoby

    −25,2%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    981osób

    −13,9%27,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 037osób

    +29,6%29,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −8 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,5

    +5,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    40

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    48

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,7

    +3,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    3 354

    −6,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 723

    −5,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    18 czerwca 2024 Fortunata Nowickiego 3, Nałęczów Lokal 8 165 000 zł 7 242 zł/m² ? 22,8 m² ? 1/2 ? 3 2
    16 maja 2024 Fortunata Nowickiego 9, Nałęczów Lokal 3 430 000 zł 7 478 zł/m² ? 57,5 m² ? 1/1 ? 4 1
    26 kwietnia 2024 Fortunata Nowickiego 9, Nałęczów Lokal 12 320 000 zł 7 207 zł/m² ? 44,4 m² ? 1/1 ? 3 3
    12 stycznia 2024 Fortunata Nowickiego 9, Nałęczów Lokal 4 385 000 zł 8 691 zł/m² ? 44,3 m² ? 1/1 ? 4 1
    8 listopada 2023 Kolonia Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 659 000 zł 10 040 zł/m² ? 65,6 m² ? 1/1 ? 4 1
    6 listopada 2023 Pałuby Lokal 19 285 406 zł 5 365 zł/m² ? 53,2 m² ? 1/1 ? 3 3
    31 października 2023 Nałęczów Lokal 15 260 000 zł 5 306 zł/m² ? 49,0 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    5 września 2023 Chruszczów Lokal 2 400 000 zł 3 865 zł/m² ? 103,5 m² ? 1/1 ? 5 1
    30 marca 2023 Kolonia Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 463 848 zł 7 700 zł/m² ? 60,2 m² ? 1/1 ? 4 2
    30 marca 2023 Kolonia Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 464 277 zł 6 534 zł/m² ? 71,1 m² ? 1/1 ? 4 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nałęczów - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 5 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych