Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 10 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 698zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
120 660zł
Mediana powierzchni ?
45,8m²
Liczba transakcji ?
10
- 25 czerwca 2024 – 25 czerwca 2026 · 10 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWola Uhruska - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 284 transakcje.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 698 zł/m², a mediana powierzchni 45,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 10 | 2 698 zł/m² | 120 660 zł | 45,8 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 23 | 30 zł/m² | 27 630 zł | 998,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 30 | 3,20 zł/m² | 35 000 zł | 7 300,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 16 | 4,63 zł/m² | 19 500 zł | 2 428,0 m² |
| Budynki Niska próba | 23 | 2 638 zł/m² | 147 000 zł | 66,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 2 949 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6 | 2 795 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wola Uhruska; część danych: powiat włodawski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 88 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 377 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 38,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 665 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 910 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat włodawski
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie włodawskim w 2025 roku: 7 910 zł miesięcznie. To 84,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 88 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wola Uhruska mieszkało 3 513 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie włodawskim 14,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 496 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie włodawskim w 2025 roku: 17,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,8% do 17,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 189 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,0 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 910 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 189 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
17,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
11,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 513osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 749osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 764osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
392osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
524osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
712osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 030osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
855osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
32
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
55
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 355
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 549
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2026, 44 m²
Górna 4, Wola Uhruska
126 000 złCena za metr kwadratowy: 2 864 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2026, 53,42 m²
130, Uhrusk
59 000 złCena za metr kwadratowy: 1 104 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,42 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2026, 63,37 m²
Chełmska 8B, Wola Uhruska
253 000 złCena za metr kwadratowy: 3 992 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,37 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2025, 31,5 m²
Odrodzenia 2, Wola Uhruska
159 000 złCena za metr kwadratowy: 5 048 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,5 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2024, 29,84 m²
Odrodzenia 3, Wola Uhruska
88 000 złCena za metr kwadratowy: 2 949 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,84 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2024, 38,66 m²
Górna 4, Wola Uhruska
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 363 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,66 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2024, 32,5 m²
Odrodzenia 5, Wola Uhruska
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 462 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2024, 64,5 m²
Aleja Odrodzenia 2, Wola Uhruska
190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 946 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,5 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2024, 53,18 m²
132, Uhrusk
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 504 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,18 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2024, 62,41 m²
Aleja Odrodzenia 3, Wola Uhruska
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 644 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,41 m²
- 5 izb
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska wynosi 2 698 zł/m² na podstawie 10 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 45,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 120 660 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Wola Uhruska - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 698 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych