Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 944zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
215 000zł
Mediana powierzchni ?
61,9m²
Liczba transakcji ?
16
- 15 września 2024 – 15 września 2026 · 16 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWitnica - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 347 transakcji.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 944 zł/m², a mediana powierzchni 61,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 16 | 3 944 zł/m² | 215 000 zł | 61,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 21 | 42 zł/m² | 60 000 zł | 1 225,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 110 | 20 zł/m² | 64 000 zł | 1 962,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 7 | 4 809 zł/m² | 260 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 2 886 zł/m² | 175 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 15 | 3 944 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 | 3 199 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat gorzowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 215 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 417 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 297 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 598 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorzowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 25
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −3 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 8 598 zł miesięcznie. To 91,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 125,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 215 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 717 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorzowskim 13,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gorzowskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,1% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,9 do 5,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 598 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 717osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 828osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 889osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
830osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
958osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 255osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 637osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 037osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−3 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
84
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
87
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 644
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 209
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2026, 65,32 m²
89A, Kamień Mały
385 000 złCena za metr kwadratowy: 5 894 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,32 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2025, 67,2 m²
18, Sosny
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,2 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2025, 58,42 m²
Gorzowska 5, Kamień Wielki
220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 766 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,42 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2025, 66,68 m²
3, Białczyk
200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 999 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,68 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2025, 67,2 m²
18, Sosny
215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 199 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2025, 60,63 m²
38B, Dąbroszyn
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 886 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,63 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2025, 67,2 m²
18, Sosny
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 232 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,2 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2025, 50,2 m²
37, Dąbroszyn
357 000 złCena za metr kwadratowy: 7 112 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2025, 49,7 m²
Stawna 37, Kamień Wielki
196 000 złCena za metr kwadratowy: 3 944 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 kwietnia 2025, 47,02 m²
90, Dąbroszyn
280 000 złCena za metr kwadratowy: 5 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,02 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski wynosi 3 944 zł/m² na podstawie 16 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 61,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 215 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Witnica - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 944 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych