Budynki

Otyń - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Otyń - obszar wiejski 080407_5 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

4 483 zł/m²

+49,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

400 000 zł

Mediana metrażu

97,1 m²

Liczba transakcji

24

Ostatnie 24 miesięcy · 24 akty notarialne

Opis obszaru

Otyń - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 322 transakcje.

Budynki: 24 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 4 483 zł/m², a mediana metrażu 97,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 15 3 462 zł/m² 370 000 zł 100,5 m²
Inne lokale 3 660 zł/m² 52 760 zł 80,0 m²
Działki budowlane 149 98 zł/m² 93 000 zł 885,0 m²
Działki rolne 111 85 zł/m² 80 000 zł 1 107,0 m²
Działki pozostałe 3 6 zł/m² 12 000 zł 524,0 m²
Budynki 52 4 439 zł/m² 500 000 zł 116,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat nowosolski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim w 2025 r.: 8 377 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 370 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

Życie na co dzień

  • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 5 344 osoby. Od 2018 r. liczba mieszkańców spadła o 0,7%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 20 osób więcej, niż się wyprowadziło.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie nowosolskim 23,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 40,8 do 23,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosolskim w 2025 r.: 7,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2018 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,7 do 2,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
370 000 zł
Mediana ceny za m²
3 462 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
100,5 m²
Szacunkowy dochód netto
6 040 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 377 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat nowosolski
Liczba mieszkań w próbie
15
Cena całego mieszkania 370 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 72 485 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 100 521 zł
Czy okolica rośnie? ?
stabilna
Ludność -0,7%
Saldo migracji 2025 +20 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim

?
8 377 zł+138,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
89,3%+4,8
Stopa bezrobocia?
7,6%-10,3
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,5%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
5 344 -0,7%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
2 729-0,1%
Kobiety?
2 615-1,2%
Wiek
0-14 lat?
735-15,8%
15-29 lat?
999-3,8%
30-44 lata?
1 103-17,4%
45-64 lata?
1 570+13,8%
65+?
937+24,8%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 20 osób przez migracje w 2025 r.

?
+20 osób +300,0%
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
3,7+2,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
3,2+2,3
Migracje zagraniczne na 1000?
0,6
Zameldowania?
72-5,3%
Wymeldowania?
52-26,8%

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie nowosolskim

?
23,1-17,6
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6+0,9
Wodociąg?
5 305-0,4%
Kanalizacja?
2 559+6,7%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.01.2026 SOSNOWA 1, Modrzyca Budynek 580_BUD 440 000 zł 2 759 zł/m² ? 159,5 m² ?
23.01.2026 Słoneczna 11, Zakęcie Budynek 247_BUD Udziały wymagają uwagi ? 638 100 zł 5 507 zł/m² ? 115,9 m² ?
22.12.2025 Lipowa 13, Bobrowniki Budynek 44_BUD 400 000 zł 2 687 zł/m² ? 148,9 m² ?
22.12.2025 Lipowa 13, Bobrowniki Budynek 45_BUD 400 000 zł 6 360 zł/m² ? 62,9 m² ?
10.12.2025 1U, Zakęcie Budynek 850_BUD 695 000 zł 4 445 zł/m² ? 156,4 m² ?
19.11.2025 Rumiankowa 27, Modrzyca Budynek 1157_BUD 850 000 zł 10 217 zł/m² ? 83,2 m² ?
12.11.2025 Słoneczna 9, Zakęcie Budynek 243_BUD 638 000 zł 5 498 zł/m² ? 116,0 m² ?
16.09.2025 Leśna 10, Zakęcie Budynek 221_BUD Udziały wymagają uwagi ? 650 500 zł 4 290 zł/m² ? 151,6 m² ?
15.09.2025 Konopnickiej 2A, Modrzyca Budynek 418_BUD 300 000 zł 2 117 zł/m² ? 141,7 m² ?
14.08.2025 Konwaliowa 15, Modrzyca Budynek 609_BUD 700 000 zł 5 065 zł/m² ? 138,2 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie nowosolskim