Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 462zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
390 000zł
Mediana powierzchni ?
91,3m²
Liczba transakcji ?
9
- 3 lutego 2024 – 3 lutego 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 6 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOtyń - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 322 transakcje.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 462 zł/m², a mediana powierzchni 91,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 3 462 zł/m² | 390 000 zł | 91,3 m² |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 87 | 100 zł/m² | 96 000 zł | 885,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 83 | 86 zł/m² | 85 450 zł | 1 027,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 24 | 4 483 zł/m² | 400 000 zł | 97,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 5 | 4 325 zł/m² | 410 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 7 | 3 462 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 | 3 487 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nowosolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 370 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 462 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 100,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 375 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 363 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowosolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Tempo zmian okolicy ?
stabilna
- Zmiana liczby mieszkańców
- −0,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +20 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 8 363 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 370 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 5 344 osoby. Od 2018 roku liczba mieszkańców spadła o 0,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 20 osób więcej, niż się wyprowadziło.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosolskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2018 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2018 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 363 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 344osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 729osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
735osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
999osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 103osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 570osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
937osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+20 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
72
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
52
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 303
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 574
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 września 2025 | Markiewiczowej 9, Niedoradz Lokal 500000 | 500 000 zł | 2 326 zł/m² ? | 214,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 5 czerwca 2025 | Sosnowa 2, Niedoradz Lokal L3 | 390 000 zł | 3 487 zł/m² ? | 111,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 27 maja 2025 | KOWALSKIEJ 2, Modrzyca Lokal 2 | 248 000 zł | 3 081 zł/m² ? | 80,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 19 maja 2025 | Leśna 1-1A, Zakęcie Lokal 2 | 494 900 zł | 5 421 zł/m² ? | 91,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 18 marca 2025 | Sosnowa 2, Niedoradz Lokal L3 | 230 000 zł | 2 056 zł/m² ? | 111,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 14 marca 2025 | Nowosolska 38A, Modrzyca Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 410 000 zł | 4 325 zł/m² ? | 94,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 19 lutego 2025 | Leśna 1,1A, Zakęcie Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 589 900 zł | 6 461 zł/m² ? | 91,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 12 grudnia 2024 | Nałkowskiej 2, Modrzyca Lokal 4 | 7 720 zł | 215 zł/m² ? | 35,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 8 listopada 2024 | Kasztanowa 2, Bobrowniki Lokal 1 | 170 000 zł | 3 462 zł/m² ? | 49,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 1 lutego 2024 | KOWALSKIEJ 2, Modrzyca Lokal 4 | 100 000 zł | 803 zł/m² ? | 124,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski wynosi 3 462 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 91,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 390 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 462 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 462 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 6 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych