Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 778zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
130 000zł
Mediana powierzchni ?
52,1m²
Liczba transakcji ?
11
- 12 stycznia 2024 – 12 stycznia 2026 · 11 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 6 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOtyń - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 111 transakcji.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 778 zł/m², a mediana powierzchni 52,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 2 778 zł/m² | 130 000 zł | 52,1 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 16 | 150 zł/m² | 142 000 zł | 997,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 15 | 92 zł/m² | 129 552 zł | 1 112,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 16 | 5 003 zł/m² | 450 000 zł | 65,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 5 | 3 290 zł/m² | 130 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 10 | 3 034 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 2 613 zł/m² | −14,0% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 3 039 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nowosolski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 255 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 602 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 375 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 363 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowosolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +39 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 8 363 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 255 000 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 814 osób. Od 2018 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 39 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,8%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosolskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2018 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2018 roku wskaźnik spadł z 11,8 do 6,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 363 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
1 814osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
922osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
892osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
318osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
312osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
441osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
476osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
267osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+39 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
21,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
20,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
15
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 802
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 710
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 października 2025 | MICKIEWICZA 12, Otyń Lokal 4 | 298 000 zł | 4 402 zł/m² ? | 67,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 1 sierpnia 2025 | Bolesława Chrobrego 16, Otyń Lokal 2 | 299 000 zł | 1 579 zł/m² ? | 189,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 11 czerwca 2025 | RYNEK 14, Otyń Lokal 2 | 230 000 zł | 3 290 zł/m² ? | 69,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 maja 2025 | ŻEROMSKIEGO 1, Otyń Lokal 12 | 103 000 zł | 2 613 zł/m² ? | 39,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 3 marca 2025 | Bolesława Chrobrego 17C, Otyń Lokal 4 | 60 000 zł | 1 040 zł/m² ? | 57,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 13 grudnia 2024 | Kościuszki 19, Otyń Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 85 000 zł | 2 530 zł/m² ? | 33,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 5 listopada 2024 | Kościuszki 37, Otyń Lokal 2 | 100 000 zł | 2 778 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 25 lipca 2024 | ŻEROMSKIEGO 1, Otyń Lokal 5 | 180 000 zł | 6 000 zł/m² ? | 30,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 2 lipca 2024 | Kościuszki 19, Otyń Lokal 4 | 280 000 zł | 4 321 zł/m² ? | 64,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11 czerwca 2024 | ŻEROMSKIEGO 1, Otyń Lokal 12 | 130 000 zł | 3 299 zł/m² ? | 39,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto wynosi 2 778 zł/m² na podstawie 11 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 034 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otyń - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 778 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 6 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych