Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Otyń

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0804073

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 20 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 186zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

230 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

66,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

20

  • 3 lutego 2024 – 3 lutego 2026 · 20 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 6 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Otyń to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 433 transakcje.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 186 zł/m², a mediana powierzchni 66,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 20 3 186 zł/m² 230 000 zł 66,3 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 101 104 zł/m² 99 950 zł 885,5 m²
Działki rolne 98 87 zł/m² 88 450 zł 1 052,5 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki 39 4 909 zł/m² 400 000 zł 84,5 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 4 brak danych brak danych za mała próba
3 pokoje 7 3 290 zł/m² 170 000 zł Niska próba
4 pokoje 4 brak danych brak danych za mała próba
5 pokoi 5 4 325 zł/m² 410 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 3 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 17 3 290 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Otyń - miasto 11 2 778 zł/m²
Otyń - obszar wiejski 9 3 462 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 12 3 186 zł/m² +14,7% Niska próba
2024 9 2 778 zł/m² −35,5% Niska próba
2023 6 4 307 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Otyń; część danych: powiat nowosolski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    280 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 487 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    83,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 375 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 363 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nowosolski
    Liczba mieszkań w próbie
    37

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +2,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +59 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 8 363 zł miesięcznie. To 89,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 280 000 zł — z 37 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Otyń mieszkało 7 158 osób. Od 2018 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 59 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosolskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosolskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,9% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 484 zł na mieszkańca. Od 2018 roku dochody wzrosły o 78,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2018 roku wskaźnik spadł z 5,5 do 5,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 363 złmiesięcznie

    +138,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 484 złrocznie

    +78,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,2%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,6%

    −10,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,2%

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 158osób

    +2,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 651osób

    +3,3%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 507osób

    +1,7%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 053osoby

    −7,1%14,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 311osób

    −2,5%18,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 544osoby

    −11,4%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 046osób

    +14,0%28,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 204osoby

    +25,0%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +59 osób

    +31,1%

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    8,2

    +1,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    7,7

    +1,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    126

    −8,0%

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    67

    −27,2%

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    24,1

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,2

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    7 105

    +2,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 284

    +10,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    16 października 2025 MICKIEWICZA 12, Otyń Lokal 4 298 000 zł 4 402 zł/m² ? 67,7 m² ? 1/1 ? 4 2
    22 września 2025 Markiewiczowej 9, Niedoradz Lokal 500000 500 000 zł 2 326 zł/m² ? 214,9 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    1 sierpnia 2025 Bolesława Chrobrego 16, Otyń Lokal 2 299 000 zł 1 579 zł/m² ? 189,3 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    11 czerwca 2025 RYNEK 14, Otyń Lokal 2 230 000 zł 3 290 zł/m² ? 69,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    5 czerwca 2025 Sosnowa 2, Niedoradz Lokal L3 390 000 zł 3 487 zł/m² ? 111,9 m² ? 1/1 ? 5 2
    29 maja 2025 ŻEROMSKIEGO 1, Otyń Lokal 12 103 000 zł 2 613 zł/m² ? 39,4 m² ? 1/1 ? 3 3
    27 maja 2025 KOWALSKIEJ 2, Modrzyca Lokal 2 248 000 zł 3 081 zł/m² ? 80,5 m² ? 1/1 ? 4 2
    19 maja 2025 Leśna 1-1A, Zakęcie Lokal 2 494 900 zł 5 421 zł/m² ? 91,3 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    18 marca 2025 Sosnowa 2, Niedoradz Lokal L3 230 000 zł 2 056 zł/m² ? 111,9 m² ? 1/1 ? 5 2
    14 marca 2025 Nowosolska 38A, Modrzyca Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 410 000 zł 4 325 zł/m² ? 94,8 m² ? 1/1 ? 5 3

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Otyń

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Otyń?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Otyń wynosi 3 186 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Otyń?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 66,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 230 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Otyń?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 290 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Otyń rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Otyń nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 3 186 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 6 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych