Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

100607_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 041zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

269 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

47,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 27 stycznia 2024 – 27 stycznia 2026 · 8 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Koluszki - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 426 transakcji.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 041 zł/m², a mediana powierzchni 47,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 8 6 041 zł/m² 269 500 zł 47,8 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 100 116 zł/m² 120 000 zł 1 010,0 m²
Działki rolne 67 87 zł/m² 115 000 zł 1 364,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 17 38 zł/m² 30 000 zł 875,0 m²
Budynki 91 5 566 zł/m² 503 878 zł 89,4 m²

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 90,9%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 8 6 079 zł/m² 269 500 zł Niska próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 5 5 704 zł/m² −6,2% Niska próba
2024 7 6 081 zł/m² +27,5% Niska próba
2023 10 4 768 zł/m² brak danych Niska próba
2021 17 3 041 zł/m² −14,9% Niska próba
2020 7 3 574 zł/m² +25,1% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    80 931 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 863 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,1 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 527 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 015 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łódzki wschodni
    Liczba mieszkań w próbie
    202

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +5,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +113 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 931 zł — z 201 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 10 911 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 5,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 113 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,4 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 015 złmiesięcznie

    +157,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,3%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    10 911osób

    +5,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    5 293osoby

    +6,7%48,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    5 618osób

    +4,5%51,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 670osób

    +6,8%15,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 728osób

    −2,6%15,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 292osoby

    −7,1%21,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 091osób

    +9,6%28,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 130osób

    +24,5%19,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +113 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    10,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    10,2

    +2,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    226

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    113

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,8

    +1,4

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    9 198

    +8,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 821

    +41,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2025, 45,58 m²

      Osiedle Wojskowe

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 704 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2025, 49,41 m²

      Osiedle Wojskowe

      287 500 złCena za metr kwadratowy: 5 819 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,41 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2025, 46 m²

      Wojska Polskiego 8, Gałków Mały

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 217 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2025, 52,05 m²

      Wojska Polskiego 2, Gałków Mały

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 6 340 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,05 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2025, 35,53 m²

      Osiedle Wojskowe

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 4 363 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,53 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2024, 48,3 m²

      Gałków Mały

      207 001 złCena za metr kwadratowy: 4 286 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,3 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2024, 34,79 m²

      Gałków Mały

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 6 755 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,79 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2024, 34,91 m²

      Wojska Polskiego 8, Gałków Mały

      279 000 złCena za metr kwadratowy: 7 992 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,91 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2024, 73,95 m²

      2a, Różyca

      449 701 złCena za metr kwadratowy: 6 081 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,95 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2024, 73,66 m²

      Różyca

      441 960 złCena za metr kwadratowy: 6 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,66 m²
      • 4 izby
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski wynosi 6 041 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 269 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Koluszki - obszar wiejski rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 041 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych