Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Koluszki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 290zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
326 448zł
Mediana powierzchni ?
50,0m²
Liczba transakcji ?
50
- 12 lutego 2025 – 12 lutego 2026 · 50 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 17 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKoluszki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 289 transakcji.
Mieszkania: 50 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 290 zł/m², a mediana powierzchni 50,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 50 | 6 290 zł/m² | 326 448 zł | 50,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 38 | 133 zł/m² | 150 000 zł | 937,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 33 | 104 zł/m² | 150 000 zł | 1 200,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 11 | 38 zł/m² | 32 050 zł | 753,0 m² |
| Budynki Niska próba | 60 | 6 444 zł/m² | 465 000 zł | 78,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 12 | 7 350 zł/m² | 335 498 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 24 | 6 445 zł/m² | 399 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 7 | 5 288 zł/m² | 290 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 20 | 7 196 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 22 | 5 460 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Koluszki - miasto | 109 | 7 196 zł/m² |
| Koluszki - obszar wiejski | 6 | 5 852 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 | 6 256 zł/m² | −14,3% | Wiarygodna |
| 2024 | 64 | 7 299 zł/m² | +5,5% | Wiarygodna |
| 2023 | 30 | 6 917 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Koluszki; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 349 108 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 100 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 527 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 015 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łódzki wschodni
- Liczba mieszkań w próbie
- 147
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +78 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 349 108 zł — z 146 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Koluszki mieszkało 22 696 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 78 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 155 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 201,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 5,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 015 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 155 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
22 696osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
10 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
11 879osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
3 089osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 485osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 574osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 420osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 128osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+78 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
341
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
263
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
20 980
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
11 947
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 lutego 2026 | Apartamentowa 19, Koluszki Lokal 9 | 399 000 zł | 7 196 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 28 stycznia 2026 | Osiedle Partyzantów Lokal 36 Udziały wymagają uwagi ? | 49 788 zł | 888 zł/m² ? | 56,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 28 stycznia 2026 | Osiedle Partyzantów Lokal 10 Udziały wymagają uwagi ? | 495 830 zł | 8 934 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 5 stycznia 2026 | Ludowa 1/3, Koluszki Lokal 52 | 209 000 zł | 6 471 zł/m² ? | 32,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 23 grudnia 2025 | Osiedle Partyzantów Lokal 24 Udziały wymagają uwagi ? | 474 789 zł | 8 541 zł/m² ? | 55,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 22 grudnia 2025 | Osiedle Partyzantów Lokal 40 Udziały wymagają uwagi ? | 394 515 zł | 9 532 zł/m² ? | 41,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 17 grudnia 2025 | Osiedle Partyzantów Lokal 38 Udziały wymagają uwagi ? | 399 260 zł | 9 279 zł/m² ? | 43,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 15 grudnia 2025 | Głowackiego 27c, Koluszki Lokal 8 | 230 000 zł | 6 053 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 13 grudnia 2025 | Marszałka Piłsudskiego 11, Koluszki Lokal 10 Udziały wymagają uwagi ? | 235 000 zł | 8 260 zł/m² ? | 28,4 m² ? | 49/100 ? | 3 | 2 |
| 9 grudnia 2025 | Głowackiego 22, Koluszki Lokal 29 | 150 000 zł | 5 000 zł/m² ? | 30,0 m² ? | 1/1 ? | 1 | 5 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Koluszki
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Koluszki?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Koluszki wynosi 6 290 zł/m² na podstawie 50 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Koluszki?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 326 448 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Koluszki?
Mediana ceny wynosi 7 196 zł/m² na rynku pierwotnym i 5 460 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 84,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Koluszki rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Koluszki spadły o 7,3% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 290 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 17 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych