Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Brójce
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 22 grudnia 2023 – 22 grudnia 2025 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBrójce to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 206 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 78 | 129 zł/m² | 185 000 zł | 1 271,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 28 | 11 zł/m² | 38 750 zł | 2 471,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 7 | 58 zł/m² | 113 700 zł | 1 804,0 m² |
| Budynki Niska próba | 21 | 6 828 zł/m² | 415 000 zł | 71,9 m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 6 | 358 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Brójce; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 87 955 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 241 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 64,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 527 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 015 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łódzki wschodni
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +15,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +72 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 955 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Brójce mieszkało 7 386 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 15,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 72 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,9%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 230 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 186,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 7,4 do 5,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 015 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 230 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 386osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 656osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 242osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 235osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 607osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 099osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 203osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+72 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
9,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
106
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
34
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 308
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
839
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 maja 2025 | Różana 1, Kurowice Lokal | 575 000 zł | 5 414 zł/m² ? | 106,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 31 marca 2025 | Kurowice Kościelne Lokal | 565 000 zł | 6 975 zł/m² ? | 81,0 m² ? | 1/1 ? | 7 | 1 |
| 17 kwietnia 2023 | Kurowice Rządowe Lokal | 540 000 zł | 10 169 zł/m² ? | 53,1 m² ? | 1/2 ? | brak danych | brak danych |
| 17 kwietnia 2023 | Kurowice Rządowe Lokal | 540 000 zł | 10 169 zł/m² ? | 53,1 m² ? | 1/2 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 25 910 zł | 363 zł/m² ? | 71,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 24 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 18 100 zł | 358 zł/m² ? | 50,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 24 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 24 660 zł | 342 zł/m² ? | 72,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 16 630 zł | 327 zł/m² ? | 50,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 22 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 17 810 zł | 358 zł/m² ? | 49,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 22 czerwca 2021 | Wola Rakowa Lokal | 25 860 zł | 363 zł/m² ? | 71,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Brójce
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Brójce?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Brójce wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Brójce?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Brójce rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Brójce nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych