Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Tuszyn

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1006113

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 4 lutego 2024 – 4 lutego 2026 · 3 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 17 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Tuszyn to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 169 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 78 161 zł/m² 174 000 zł 959,5 m²
Działki rolne Niska próba 21 brak danych brak danych 4 567,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 6 brak danych brak danych 700,0 m²
Budynki 42 brak danych brak danych 89,8 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Tuszyn - miasto 2 brak danych
Tuszyn - obszar wiejski 1 brak danych

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2021 6 1 155 zł/m² brak danych Niska próba
2017 5 695 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Tuszyn; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    50 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 356 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    33,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 527 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 015 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łódzki wschodni
    Liczba mieszkań w próbie
    25

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +5,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +139 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 000 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tuszyn mieszkało 12 941 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 5,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 139 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 936 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,9 do 6,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 015 złmiesięcznie

    +157,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 936 złrocznie

    +168,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,4%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    12 941osób

    +5,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 264osoby

    +5,9%48,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    6 677osób

    +5,7%51,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 970osób

    +8,5%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 907osób

    −14,6%14,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 800osób

    −1,5%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 728osób

    +6,9%28,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 536osób

    +36,7%19,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +139 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    10,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    10,4

    +8,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    282

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    143

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,6

    +2,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    12 841

    +5,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 375

    +18,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    30 lipca 2025 Tuszyńska 11B, Żeromin Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 265 000 zł 4 295 zł/m² ? 61,7 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    28 sierpnia 2024 Sienkiewicza 12, Tuszyn Lokal 4 180 000 zł 5 392 zł/m² ? 33,4 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    14 czerwca 2024 Szpitalna 1, Tuszyn Lokal 6 99 485 zł 3 006 zł/m² ? 33,1 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    29 stycznia 2024 Sienkiewicza 3, Tuszyn Lokal 1 34 150 zł 981 zł/m² ? 34,8 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    31 sierpnia 2023 Sienkiewicza 12, Tuszyn Lokal 3 73 000 zł 2 172 zł/m² ? 33,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 stycznia 2022 Żeromskiego 2, Tuszyn Lokal 2 175 000 zł 4 185 zł/m² ? 41,8 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    4 listopada 2021 Szpitalna 1, Tuszyn Lokal 5 22 250 zł 668 zł/m² ? 33,3 m² ? 1/1 ? brak danych 1
    19 października 2021 Sienkiewicza 12, Tuszyn Lokal 6 40 000 zł 1 004 zł/m² ? 39,8 m² ? 1/1 ? 3 2
    11 października 2021 Aleja Jana Pawła II 81, Tuszyn Lokal 2 50 000 zł 1 305 zł/m² ? 38,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    28 września 2021 Szpitalna 1, Tuszyn Lokal 9 32 250 zł 665 zł/m² ? 48,5 m² ? 1/1 ? brak danych 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Tuszyn

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Tuszyn?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Tuszyn wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Tuszyn?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Tuszyn?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Tuszyn rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Tuszyn nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 17 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych