Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Rzgów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 500zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
740 000zł
Mediana powierzchni ?
106,2m²
Liczba transakcji ?
5
- 5 lutego 2024 – 5 lutego 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 17 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRzgów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 155 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 500 zł/m², a mediana powierzchni 106,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 6 500 zł/m² | 740 000 zł | 106,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 1 083,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 57 | 165 zł/m² | 250 000 zł | 1 326,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 49 | 9 247 zł/m² | 655 000 zł | 80,8 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Rzgów - obszar wiejski | 4 | brak danych |
| Rzgów - miasto | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 22 | 5 877 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rzgów; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 500 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 879 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 83,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 527 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 015 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łódzki wschodni
- Liczba mieszkań w próbie
- 39
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +16,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +148 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 500 000 zł — z 35 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rzgów mieszkało 11 681 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 16,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 148 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 631 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 130,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,2 do 9,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 015 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 631 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 681osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 633osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 048osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 933osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 850osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 412osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 365osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 121osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+148 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
12,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
266
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
118
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 590
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
7 403
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 października 2025 | Złota 1, Gospodarz Lokal 1 | 740 000 zł | 5 926 zł/m² ? | 124,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 września 2025 | 29N, Babichy Lokal 2 | 948 000 zł | 11 374 zł/m² ? | 83,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 26 czerwca 2025 | Złota 1, Gospodarz Lokal 3 | 720 000 zł | 5 766 zł/m² ? | 124,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 kwietnia 2025 | 29R, Babichy Lokal 1 | 690 000 zł | 6 500 zł/m² ? | 106,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 26 marca 2024 | Ustronna 8D, Rzgów Lokal 2 | 895 000 zł | 10 091 zł/m² ? | 88,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 listopada 2023 | 29U, Babichy Lokal 2 | 650 000 zł | 6 118 zł/m² ? | 106,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 14 czerwca 2023 | Babichy Lokal 1 | 520 000 zł | 6 246 zł/m² ? | 83,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 14 kwietnia 2023 | 29S, Babichy Lokal 1 | 683 000 zł | 6 447 zł/m² ? | 105,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 14 kwietnia 2023 | 29T, Babichy Lokal 2 | 520 000 zł | 4 890 zł/m² ? | 106,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 22 sierpnia 2022 | 29M, Babichy Lokal 1 | 490 000 zł | 5 879 zł/m² ? | 83,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rzgów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rzgów wynosi 6 500 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rzgów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 106,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 740 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Rzgów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Rzgów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 500 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to luty 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 17 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych