Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Andrespol

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1006022

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 804zł/m²

Cena transakcyjna +43,7% rok do roku Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

560 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

79,6m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

19

  • 30 stycznia 2024 – 30 stycznia 2026 · 19 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 17 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Andrespol to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 304 transakcje.

Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 804 zł/m², a mediana powierzchni 79,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 19 6 804 zł/m² 560 000 zł 79,6 m²
Działki budowlane 97 219 zł/m² 216 500 zł 971,0 m²
Działki rolne Niska próba 7 126 zł/m² 200 000 zł 1 316,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 15 120 zł/m² 10 810 zł 126,0 m²
Budynki Niska próba 67 6 022 zł/m² 770 000 zł 73,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 94,1%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 7 6 975 zł/m² 530 000 zł Niska próba
4 pokoje 8 6 498 zł/m² 632 500 zł Niska próba
5 pokoi 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 88,2%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 6 6 784 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 9 6 203 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 13 6 804 zł/m² +41,0% Niska próba
2023 15 4 827 zł/m² −5,5% Niska próba
2022 13 5 107 zł/m² +5,2% Niska próba
2021 22 4 856 zł/m² +4,3% Niska próba
2020 20 4 658 zł/m² +11,9% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Andrespol; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    389 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 658 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    85,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 527 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 015 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łódzki wschodni
    Liczba mieszkań w próbie
    128

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +10,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +114 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 389 000 zł — z 123 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Andrespol mieszkały 14 873 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 10,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 114 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 990 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 182,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,1 do 6,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 015 złmiesięcznie

    +157,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 990 złrocznie

    +182,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    14 873osoby

    +10,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 090osób

    +11,5%47,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 783osoby

    +10,1%52,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 161osób

    −0,6%14,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 291osób

    +3,1%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 904osoby

    −8,6%19,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 364osoby

    +14,3%29,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    3 153osoby

    +55,2%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +114 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    7,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    7,2

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    253

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    139

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    +3,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 709

    +11,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    7 767

    +53,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    9 października 2025 Oficerska 8A, Wiśniowa Góra Lokal 428 770 zł 5 300 zł/m² ? 80,9 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    11 czerwca 2025 Józefa Ignacego Kraszewskiego 6, Wiśniowa Góra Lokal 250 000 zł 5 035 zł/m² ? 49,7 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    24 marca 2025 Henryka Sienkiewicza 17, Nowy Bedoń Lokal 625 000 zł 7 283 zł/m² ? 85,8 m² ? 1/1 ? 4 brak danych
    29 stycznia 2025 Andrespol Lokal 560 000 zł 7 038 zł/m² ? 79,6 m² ? 1/1 ? 4 1
    20 grudnia 2024 Andrespol Lokal 530 000 zł 7 285 zł/m² ? 72,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    19 grudnia 2024 Andrespol Lokal 495 000 zł 6 804 zł/m² ? 72,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    19 grudnia 2024 Andrespol Lokal 555 000 zł 6 975 zł/m² ? 79,6 m² ? 1/1 ? 3 1
    17 grudnia 2024 Andrespol Lokal 560 000 zł 7 038 zł/m² ? 79,6 m² ? 1/1 ? 3 1
    10 grudnia 2024 Tyrolska 4, Wiśniowa Góra Lokal 190 000 zł 3 246 zł/m² ? 58,5 m² ? 1/1 ? 3 1
    30 października 2024 Wiśniowa Góra Lokal 850 000 zł 9 435 zł/m² ? 90,1 m² ? 1/1 ? 3 2

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Andrespol

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Andrespol?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Andrespol wynosi 6 804 zł/m² na podstawie 19 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Andrespol?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 79,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 560 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Andrespol rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Andrespol wzrosły o 43,7% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 804 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych