Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Andrespol

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1006022

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 203zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

625 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

83,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

14

  • 9 października 2023 – 9 października 2025 · 14 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2025 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Andrespol to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 39 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 203 zł/m², a mediana powierzchni 83,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 14 6 203 zł/m² 625 000 zł 83,1 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 84,6%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 4 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 5 6 667 zł/m² 640 000 zł Niska próba
5 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 13 6 203 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 6 6 573 zł/m² +154,1% Niska próba
2023 7 2 587 zł/m² −46,2% Niska próba
2022 5 4 806 zł/m² +18,1% Niska próba
2021 5 4 068 zł/m² brak danych Niska próba
2019 5 4 079 zł/m² +138,7% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Andrespol; część danych: powiat łódzki wschodni Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    346 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 806 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    58,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 527 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 015 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat łódzki wschodni
    Liczba mieszkań w próbie
    39

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +10,8%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +114 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 8 015 zł miesięcznie. To 85,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 157%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 346 000 zł — z 35 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Andrespol mieszkały 14 873 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 10,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 114 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łódzkim wschodnim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łódzkim wschodnim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 990 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 182,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,1 do 6,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 015 złmiesięcznie

    +157,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 990 złrocznie

    +182,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,5%

    +10,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,1%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,5%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    14 873osoby

    +10,8%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 090osób

    +11,5%47,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 783osoby

    +10,1%52,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 161osób

    −0,6%14,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 291osób

    +3,1%15,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 904osoby

    −8,6%19,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 364osoby

    +14,3%29,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    3 153osoby

    +55,2%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +114 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    7,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    7,2

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    253

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    139

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,3

    +3,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 709

    +11,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    7 767

    +53,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2025, 80,9 m²

      Oficerska 8A, Wiśniowa Góra

      428 770 złCena za metr kwadratowy: 5 300 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,9 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2025, 85,23 m²

      Nowy Bedoń

      820 000 złCena za metr kwadratowy: 9 621 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,23 m²
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2025, 49,65 m²

      Józefa Ignacego Kraszewskiego 6, Wiśniowa Góra

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 035 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,65 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2025, 85,82 m²

      Henryka Sienkiewicza 17, Nowy Bedoń

      625 000 złCena za metr kwadratowy: 7 283 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,82 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2024, 58,54 m²

      Tyrolska 4, Wiśniowa Góra

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 246 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,54 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 90,09 m²

      Wiśniowa Góra

      850 000 złCena za metr kwadratowy: 9 435 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,09 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2024, 71,9 m²

      Justynów

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 285 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,9 m²
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 maja 2024, 85,23 m²

      Wiśniowa Góra

      800 000 złCena za metr kwadratowy: 9 386 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,23 m²
      • 5 izb
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2024, 34,88 m²

      Wiśniowa Góra

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 003 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,88 m²
      • 1 izba
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2024, 103,5 m²

      Wiśniowa Góra

      642 000 złCena za metr kwadratowy: 6 203 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 103,5 m²
      • 4 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Andrespol?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Andrespol wynosi 6 203 zł/m² na podstawie 14 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Andrespol?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 83,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 625 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Andrespol rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Andrespol rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 203 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2025. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych