Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

120502_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 277zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

340 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

62,4m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 22 stycznia 2024 – 22 stycznia 2026 · 8 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Biecz - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 418 transakcji.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 277 zł/m², a mediana powierzchni 62,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 8 5 277 zł/m² 340 000 zł 62,4 m²
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne Niska próba 28 7,47 zł/m² 17 500 zł 2 059,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 5 5 271 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 7 4 324 zł/m² +60,8% Niska próba
2021 5 2 689 zł/m² brak danych Niska próba
2019 9 3 421 zł/m² +96,6% Niska próba
2018 6 1 740 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    140 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 675 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    59

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −30 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 55 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 200 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 30 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,9 do 1,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,7%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 200osób

    −9,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 030osób

    −10,6%48,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 170osób

    −9,3%51,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    546osób

    −17,5%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    588osób

    −36,4%14,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    894osoby

    −13,0%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 163osoby

    −11,2%27,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 009osób

    +36,2%24,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −30 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −7,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −8,3

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    20

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    50

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,7

    −0,2

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 213

    −3,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 955

    −4,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2025, 169,3 m²

      Tysiąclecia 1, Biecz

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 886 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 169,3 m²
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 43,72 m²

      Parkowa 26, Biecz

      231 000 złCena za metr kwadratowy: 5 284 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,72 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2025, 56,9 m²

      Kromera 10A, Biecz

      360 000 złCena za metr kwadratowy: 6 327 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,9 m²
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2024, 199,7 m²

      Tysiąclecia 1, Biecz

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 1 753 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 199,7 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2024, 64,5 m²

      Kromera 10A, Biecz

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 271 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,5 m²
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 60,2 m²

      Parkowa 18, Biecz

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 648 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,2 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2024, 34,5 m²

      Kazimierza Wielkiego 37, Biecz

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 928 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,5 m²
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2024, 123,41 m²

      Rynek 7, Biecz

      92 000 złCena za metr kwadratowy: 745 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 123,41 m²
      • 4 izby
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2023, 199,7 m²

      Tysiąclecia 1, Biecz

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 1 753 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 199,7 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2022, 71,4 m²

      Parkowa 12, Biecz

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 4 342 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,4 m²
      • 5 izb
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto wynosi 5 277 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 62,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 340 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 5 271 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Biecz - miasto rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 277 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych