Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

120610_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

8 053zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

940 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

116,7m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

9

  • 9 października 2024 – 9 października 2026 · 9 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Skała - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 531 transakcji.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 053 zł/m², a mediana powierzchni 116,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 9 8 053 zł/m² 940 000 zł 116,7 m²
Działki budowlane 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 131 60 zł/m² 155 000 zł 2 782,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 8 8 033 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 7 8 078 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    12,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    940 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    8 053 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    116,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 962 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 802 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krakowski
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +5,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +29 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 940 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 12,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 7 027 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 29 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,0 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 802 złmiesięcznie

    +109,4%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,9%

    −7,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,4%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,0%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 027osób

    +5,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 557osób

    +3,7%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 470osób

    +6,4%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 067osób

    −4,0%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 157osób

    −9,7%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 534osoby

    −6,3%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 966osób

    +16,7%28,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 303osoby

    +33,5%18,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +29 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    4,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    3,8

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    97

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    68

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,8

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 998

    +5,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 945

    +38,1%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 116,73 m²

      Brzeziny 6, Maszyce

      975 000 złCena za metr kwadratowy: 8 353 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,73 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2026, 117,27 m²

      Brzeziny 12, Maszyce

      965 000 złCena za metr kwadratowy: 8 229 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,27 m²
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2026, 116,73 m²

      Brzeziny 6, Maszyce

      943 000 złCena za metr kwadratowy: 8 078 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,73 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2026, 117,27 m²

      Brzeziny 12, Maszyce

      1 080 000 złCena za metr kwadratowy: 9 210 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,27 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2026, 117,27 m²

      Brzeziny 10, Maszyce

      880 000 złCena za metr kwadratowy: 7 504 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,27 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2026, 116,73 m²

      Brzeziny 8, Maszyce

      940 000 złCena za metr kwadratowy: 8 053 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,73 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2026, 117,27 m²

      Brzeziny 10, Maszyce

      910 000 złCena za metr kwadratowy: 7 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 117,27 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2025, 86,35 m²

      Stawowa 29C, Cianowice

      692 000 złCena za metr kwadratowy: 8 014 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,35 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2025, 86,14 m²

      Stawowa 29C, Cianowice

      549 000 złCena za metr kwadratowy: 6 373 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,14 m²
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski wynosi 8 053 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 116,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 940 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski?

    Mediana ceny wynosi 8 033 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skała - obszar wiejski rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 8 053 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych