Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
75,5m²
Liczba transakcji ?
5
- 29 grudnia 2023 – 29 grudnia 2025 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPiwniczna-Zdrój - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 303 transakcje.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 75,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 75,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 26 | 60 zł/m² | 60 000 zł | 1 268,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 4 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nowosądecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 180 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 781 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 63,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 65 260 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 494 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowosądecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −43 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowosądeckim w 2025 roku: 7 494 zł miesięcznie. To 80,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 267 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 43 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowosądeckim 10,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowosądeckim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,6% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,8 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 494 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
80,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 267osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 543osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 724osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
771osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
896osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 058osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 491osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 051osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−43 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−8,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−7,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
23
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
66
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
1 926
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 281
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 października 2025 | 450 000 zł | 2 781 zł/m² ? | 161,8 m² | 1/1 ? | 5 | 1 | |
| 27 września 2024 | 180 000 zł | 6 224 zł/m² ? | 28,9 m² | 1/1 ? | 2 | 2 | |
| 19 września 2024 | 250 000 zł | 5 589 zł/m² ? | 44,7 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 9 września 2024 |
Zdrojowa 3, Piwniczna-Zdrój
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
60 000 zł | 505 zł/m² ? | 118,7 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 14 maja 2024 | 240 000 zł | 3 179 zł/m² ? | 75,5 m² | 1/1 ? | 5 | 2 | |
| 20 czerwca 2022 |
Krynicka 4, Piwniczna-Zdrój
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
120 000 zł | 1 005 zł/m² ? | 119,4 m² | brak danych | 9 | brak danych |
| 24 stycznia 2022 | 60 000 zł | 1 163 zł/m² ? | 51,6 m² | brak danych | 4 | 1 | |
| 9 listopada 2020 | 260 000 zł | 1 938 zł/m² ? | 134,2 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 19 października 2020 | 175 000 zł | 3 521 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 3 | 4 | |
| 14 lutego 2020 | 165 000 zł | 3 689 zł/m² ? | 44,7 m² | brak danych | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 75,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Piwniczna-Zdrój - miasto rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych