Budynki · Ceny transakcyjne
Kęty - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 2 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 79 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 2 września 2024 – 2 września 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
79
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
426 750zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
579m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 21 z 36 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKęty - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 626 transakcji.
Budynki: 2 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 2 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 2 z 79 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 426 750 zł, a mediana powierzchni działek 579 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 245 | 7 716 zł/m² | 337 957 zł | 47,5 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 63 | 1 734 zł/m² | 30 000 zł | 18,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 49 | 147 zł/m² | 120 000 zł | 819,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat oświęcimski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 210 462 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 121 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 287 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 108 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat oświęcimski
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 111
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −40 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 8 108 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 210 462 zł — z 1 103 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 17 419 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie oświęcimskim 19,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 5,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 108 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
17 419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 299osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 120osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 298osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 479osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 715osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 696osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 231osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−40 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
145
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
185
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
16 685
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
13 969
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 30 czerwca 2025, 18 m²
Osiedle Zachodnie
20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 111 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18 m²
Sprzedaż budynku, 26 marca 2025, 17 m²
Osiedle Zachodnie
36 000 złCena za metr kwadratowy: 2 118 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 17 m²
Sprzedaż budynku, 20 listopada 2023, 107 m²
Młynek 16B, Kęty
765 000 złCena za metr kwadratowy: 7 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107 m²
Sprzedaż budynku, 16 czerwca 2023, 384 m²
Żwirki i Wigury 2B, Kęty
1 450 000 złCena za metr kwadratowy: 3 776 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 384 m²
Sprzedaż budynku, 25 czerwca 2021, 811 m²
Osiedle Batalionów Chłopskich
3 813 000 złCena za metr kwadratowy: 4 702 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 811 m²
Sprzedaż budynku, 26 kwietnia 2021, 67 m²
Kęckie Góry
195 000 złCena za metr kwadratowy: 2 910 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67 m²
Sprzedaż budynku, 30 czerwca 2017, 170 m²
Mały Czaniec
230 000 złCena za metr kwadratowy: 1 353 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 170 m²
Sprzedaż budynku, 24 sierpnia 2016, 282 m²
Widłak
500 000 złCena za metr kwadratowy: 1 773 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 282 m²
Sprzedaż budynku, 21 lipca 2016, 68 m²
Kęty
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68 m²
Sprzedaż budynku, 7 stycznia 2014, 160 m²
Kamieniec
400 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 160 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych