Jednostka ewidencyjna
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kęty - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 278 zł/m²
+9,1% r/r
Mediana ceny całkowitej
297 000 zł
Mediana metrażu
46,8 m²
Liczba transakcji
164
Ostatnie 12 miesięcy · 164 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import: 15 sierpnia 2026
Opis obszaru
Kęty - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 912 transakcji.
Mieszkania: 164 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 6 278 zł/m², a mediana metrażu 46,8 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 556 | 5 978 zł/m² | 299 170 zł | 48,6 m² |
| Garaże | 2 | 2 205 zł/m² | 42 000 zł | 19,1 m² |
| Inne lokale | 105 | 2 591 zł/m² | 48 375 zł | 18,5 m² |
| Działki budowlane | 183 | 78 zł/m² | 120 000 zł | 833,0 m² |
| Działki rolne | 15 | — | 40 000 zł | 2 482,5 m² |
| Działki pozostałe | 19 | 63 zł/m² | 24 000 zł | 463,0 m² |
| Budynki | 121 | 3 770 zł/m² | 420 000 zł | 94,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 99,4%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 19 | 7 803 zł/m² | 332 600 zł | Niska próba |
| 2 pokoje | 42 | 7 013 zł/m² | 238 500 zł | Co najmniej 30 aktów |
| 3 pokoje | 67 | 5 504 zł/m² | 272 100 zł | Co najmniej 30 aktów |
| 4 pokoje | 31 | 6 343 zł/m² | 380 000 zł | Co najmniej 30 aktów |
| 5 pokoi | 4 | 5 530 zł/m² | 320 450 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 81,1%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 73 | 7 872 zł/m² |
| Rynek wtórny | 60 | 6 614 zł/m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Obręb ewidencyjny Kęty Nowe Miasto | 188 | 5 431 zł/m² |
| Obręb ewidencyjny Kęty Stare Miasto | 98 | 7 251 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 110 | 5 793 zł/m² | -6,3% | Wiarygodna |
| 2025 | 164 | 6 180 zł/m² | -4,8% | Wiarygodna |
| 2024 | 114 | 6 490 zł/m² | +1,9% | Wiarygodna |
| 2023 | 55 | 6 367 zł/m² | +23,7% | Wiarygodna |
| 2022 | 88 | 5 146 zł/m² | +9,8% | Wiarygodna |
| 2021 | 22 | 4 687 zł/m² | — | Niska próba |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat oświęcimskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim w 2025 r.: 8 110 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 299 170 zł — z 556 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 17 419 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie oświęcimskim 23,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 23,4 do 23,3.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oświęcimskim w 2025 r.: 5,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 299 170 zł
- Mediana ceny za m²
- 5 978 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,6 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 859 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 110 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat oświęcimski
- Liczba mieszkań w próbie
- 556
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 40 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie oświęcimskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.07.2026 | Pułkownika Stanisława Królickiego 5, Kęty Lokal 8_LOK | 250 000 zł | 6 460 zł/m² ? | 38,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 20.07.2026 | 49DE8E27-5B46-4FA9-97F1-DA1FAF827F47 Lokal 9_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 539 160 zł | 9 409 zł/m² ? | 57,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 20.07.2026 | B16AE8BF-231B-4034-9AB5-42CCCC1C6929 Lokal 10_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 511 700 zł | 8 558 zł/m² ? | 59,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 16.07.2026 | 97A9F3B3-6213-458F-B796-48065C2888EA Lokal 8_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 339 662 zł | 8 866 zł/m² ? | 38,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 15.07.2026 | Tadeusza Kościuszki 114E, Kęty Lokal 50_LOK | 332 600 zł | 9 697 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/1 ? | 1 | 5 |
| 13.07.2026 | 700-lecia 11, Kęty Lokal 15_LOK | 420 000 zł | 7 119 zł/m² ? | 59,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 06.07.2026 | Krakowska 10, Kęty Lokal 3_LOK | 105 000 zł | 3 031 zł/m² ? | 34,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | — |
| 03.07.2026 | Batalionów Chłopskich 1, Kęty Lokal 52_LOK | 192 700 zł | 5 577 zł/m² ? | 34,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 03.07.2026 | Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10, Kęty Lokal 23_LOK | 188 000 zł | 7 402 zł/m² ? | 25,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 02.07.2026 | 25C1E1A4-16FB-47F8-B713-FBCAE4BE442A Lokal 6_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 462 840 zł | 8 440 zł/m² ? | 54,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 6 |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kęty - miasto wynosi 6 278 zł/m² na podstawie 164 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 297 000 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Mediana ceny wynosi 7 872 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 614 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 81,1%.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kęty - miasto wzrosły o 9,1% rok do roku.
Cena transakcyjna 6 278 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 15 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.