Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

141207_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 940zł/m²

Cena transakcyjna +8,2% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

972 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

142,4m²

Liczba transakcji ?

36

  • 19 czerwca 2025 – 19 czerwca 2026 · 36 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Halinów - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 030 transakcji.

Mieszkania: 36 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 940 zł/m², a mediana powierzchni 142,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 36 6 940 zł/m² 972 000 zł 142,4 m²
Działki budowlane 132 296 zł/m² 328 720 zł 1 000,0 m²
Działki rolne Niska próba 21 90 zł/m² 245 000 zł 2 946,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 25 6 912 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 11 7 369 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 22 7 002 zł/m² +6,8% Niska próba
2025 29 6 559 zł/m² +6,5% Niska próba
2024 34 6 158 zł/m² +7,0% Wiarygodna
2023 8 5 757 zł/m² +11,6% Niska próba
2022 5 5 157 zł/m² +11,1% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat miński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    12,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    869 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 458 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    143,0 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 907 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 306 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat miński
    Liczba mieszkań w próbie
    103

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +24,4%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +169 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mińskim w 2025 roku: 8 306 zł miesięcznie. To 88,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 869 000 zł — z 103 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 12,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 14 730 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 24,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 169 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mińskim 10,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mińskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,3 do 9,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 306 złmiesięcznie

    +135,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,6%

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,7%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,7%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    14 730osób

    +24,4%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    7 223osoby

    +24,1%49,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    7 507osób

    +24,7%51,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 698osób

    +12,7%18,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 668osób

    +20,8%18,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 132osoby

    −0,7%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    4 150osób

    +46,8%28,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 082osoby

    +66,0%14,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +169 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    11,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    11,6

    +2,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    314

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    145

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,8

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    9,2

    +2,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    14 729

    +24,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    7 528

    +93,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2026, 144,82 m²

      Truskawkowa 2, KAZIMIERÓW

      1 030 000 złCena za metr kwadratowy: 7 112 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 144,82 m²
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2026, 108,64 m²

      Borówkowa Borówkowa 4, Kazimierów

      750 890 złCena za metr kwadratowy: 6 912 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,64 m²
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 120,1 m²

      Borówkowa Borówkowa 7, Kazimierów

      880 000 złCena za metr kwadratowy: 7 327 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 120,1 m²
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 166,29 m²

      Krucza 62, BUDZISKA

      1 110 000 złCena za metr kwadratowy: 6 675 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 166,29 m²
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2026, 108,71 m²

      Borówkowa Borówkowa 3, Kazimierów

      747 000 złCena za metr kwadratowy: 6 871 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,71 m²
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2026, 108,34 m²

      Borówkowa Borówkowa 7, Kazimierów

      755 000 złCena za metr kwadratowy: 6 969 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,34 m²
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 107,98 m²

      Borówkowa Borówkowa 5, Kazimierów

      777 000 złCena za metr kwadratowy: 7 196 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,98 m²
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 107,75 m²

      Borówkowa 1, Kazimierów

      765 000 złCena za metr kwadratowy: 7 100 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,75 m²
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2026, 119,94 m²

      Borówkowa 2, Kazimierów

      865 000 złCena za metr kwadratowy: 7 212 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 119,94 m²
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 120,05 m²

      Borówkowa Borówkowa 3, Kazimierów

      860 000 złCena za metr kwadratowy: 7 164 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 120,05 m²
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski wynosi 6 940 zł/m² na podstawie 36 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 142,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 972 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski?

    Mediana ceny wynosi 6 912 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 369 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Halinów - obszar wiejski wzrosły o 8,2% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 6 940 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych