Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 987zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
159 500zł
Mediana powierzchni ?
67,6m²
Liczba transakcji ?
8
- 28 kwietnia 2024 – 28 kwietnia 2026 · 8 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNamysłów - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 727 transakcji.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 987 zł/m², a mediana powierzchni 67,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 2 987 zł/m² | 159 500 zł | 67,6 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 128 | 60 zł/m² | 68 040 zł | 1 039,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 124 | 48 zł/m² | 50 000 zł | 10 700,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 78 | 2 207 zł/m² | 454 000 zł | 93,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 3 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 5 | 2 752 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 6 591 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2018 | 11 | 1 421 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat namysłowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 117 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 760 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 517 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 381 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat namysłowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +76 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 8 381 zł miesięcznie. To 89,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 132,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 117 000 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 9 494 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 76 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie namysłowskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 968 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie namysłowskim w 2025 roku: 9,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 9,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,1 do 2,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 381 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 494osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 738osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 756osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 446osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 554osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 100osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 592osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 802osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+76 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
186
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
110
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 063
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 377
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 kwietnia 2026 | Dworcowa 27, Jastrzębie Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 76 000 zł | 1 188 zł/m² ? | 64,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 19 marca 2026 | 54A, Przeczów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 169 000 zł | 3 153 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 29 września 2025 | 55r, Przeczów Lokal 1 | 150 000 zł | 2 752 zł/m² ? | 54,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 28 marca 2025 | Główna 118B, Głuszyna Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 22 800 zł | 306 zł/m² ? | 74,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 lutego 2025 | Diamentowa 9-11, Smarchowice Wielkie Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? | 479 900 zł | 6 734 zł/m² ? | 71,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 lutego 2025 | Diamentowa 13-15, Smarchowice Wielkie Lokal 13 Udziały wymagają uwagi ? | 469 750 zł | 6 591 zł/m² ? | 71,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 stycznia 2025 | Diamentowa 13-15, Smarchowice Wielkie Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 479 900 zł | 6 734 zł/m² ? | 71,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 18 grudnia 2024 | Główna 79, Krasowice Lokal 2 | 120 000 zł | 2 821 zł/m² ? | 42,5 m² ? | 1/2 ? | 4 | 2 |
| 17 listopada 2023 | 27C, Rychnów Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 160 000 zł | 2 360 zł/m² ? | 67,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 8 marca 2023 | Pałacowa 5, Woskowice Małe Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 8 000 zł | 150 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1279.10000 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski wynosi 2 987 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 67,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 159 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 752 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Namysłów - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 987 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych