Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 790zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
239 000zł
Mediana powierzchni ?
44,5m²
Liczba transakcji ?
15
- 18 września 2024 – 18 września 2026 · 15 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTarnów Opolski - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 678 transakcji.
Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 790 zł/m², a mediana powierzchni 44,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 15 | 4 790 zł/m² | 239 000 zł | 44,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 63 | 113 zł/m² | 116 901 zł | 845,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 58 | 4,92 zł/m² | 31 360 zł | 2 290,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 11 310,0 m² |
| Budynki Niska próba | 67 | 5 076 zł/m² | 340 000 zł | 56,8 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 17 | 4 790 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8 | 5 082 zł/m² | +11,3% | Niska próba |
| 2025 | 9 | 4 567 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2021 | 7 | 2 155 zł/m² | −14,4% | Niska próba |
| 2020 | 5 | 2 517 zł/m² | −1,8% | Niska próba |
| 2019 | 8 | 2 562 zł/m² | +34,1% | Niska próba |
| 2018 | 11 | 1 911 zł/m² | −19,1% | Niska próba |
| 2017 | 7 | 2 363 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnów Opolski; część danych: powiat opolski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 135 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 644 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 081 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat opolski
- Liczba mieszkań w próbie
- 52
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie opolskim w 2025 roku: 8 081 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 52 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnów Opolski mieszkało 9 346 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie opolskim 10,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie opolskim w 2025 roku: 6,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,2% do 6,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 300 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 127%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,5 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 081 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 300 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 346osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 510osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 836osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 297osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 265osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 074osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 914osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 796osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
80
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
76
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 213
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 251
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 września 2026 | 239 000 zł | 5 374 zł/m² ? | 44,5 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 16 czerwca 2026 | 300 000 zł | 6 843 zł/m² ? | 43,8 m² | 1/1 ? | brak danych | 0 | |
| 13 maja 2026 | 201 000 zł | 4 531 zł/m² ? | 44,4 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 12 maja 2026 | 220 000 zł | 3 481 zł/m² ? | 63,2 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 29 kwietnia 2026 | 213 000 zł | 4 790 zł/m² ? | 44,5 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 30 stycznia 2026 | 200 000 zł | 5 875 zł/m² ? | 34,0 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 | |
| 26 stycznia 2026 | 200 000 zł | 4 497 zł/m² ? | 44,5 m² | 1/1 ? | brak danych | 4 | |
| 19 stycznia 2026 | 160 000 zł | 6 467 zł/m² ? | 24,7 m² | 1/1 ? | brak danych | 4 | |
| 28 października 2025 |
TOROWA 1, TARNÓW OPOLSKI
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
80 000 zł | 737 zł/m² ? | 108,6 m² | 1/1 ? | brak danych | 0 |
| 28 października 2025 |
TOROWA 1, TARNÓW OPOLSKI
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
80 000 zł | 1 125 zł/m² ? | 71,1 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska wynosi 4 790 zł/m² na podstawie 15 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 239 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 4 790 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Tarnów Opolski - gmina wiejska rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 790 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych