Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 461zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
161 930zł
Mediana powierzchni ?
48,8m²
Liczba transakcji ?
15
- 14 sierpnia 2024 – 14 sierpnia 2026 · 15 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStrzelce Opolskie - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 945 transakcji.
Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 461 zł/m², a mediana powierzchni 48,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 15 | 3 461 zł/m² | 161 930 zł | 48,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 52 | 92 zł/m² | 110 350 zł | 1 007,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 52 | 6,56 zł/m² | 37 500 zł | 4 900,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 25 | 12 zł/m² | 97 500 zł | 4 217,0 m² |
| Budynki Niska próba | 59 | 3 933 zł/m² | 287 476 zł | 79,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 10 | 3 171 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 3 171 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 6 | 1 327 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2017 | 5 | 746 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2012 | 5 | 978 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat strzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 63 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 218 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 698 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 770 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzelecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 87
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 8 770 zł miesięcznie. To 93,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 63 000 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 11 921 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 14 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzeleckim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie strzeleckim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 1,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 770 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 921osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 933osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 988osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 775osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 781osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 675osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 502osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 188osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−2,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
163
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
149
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 597
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 326
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2026, 62,3 m²
STRZELECKA 51B, ROZMIERKA
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 408 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 marca 2026, 45 m²
WIEJSKA 22F, WARMĄTOWICE
21 000 złCena za metr kwadratowy: 467 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2026, 52 m²
SPOKOJNA 27, SZYMISZÓW
295 000 złCena za metr kwadratowy: 5 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2025, 48,75 m²
JULIUSZA LIGONIA 1, SZYMISZÓW
256 000 złCena za metr kwadratowy: 5 251 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,75 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2025, 52,1 m²
DWORCOWA 20, SZYMISZÓW
249 999 złCena za metr kwadratowy: 4 798 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,1 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2025, 65,6 m²
STRZELECKA 4a, SZYMISZÓW
129 998 złCena za metr kwadratowy: 1 982 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,6 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 listopada 2025, 17,24 m²
DWORCOWA 17, BŁOTNICA STRZELECKA
13 001 złCena za metr kwadratowy: 754 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 17,24 m²
- 1 izba
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2025, 36,3 m²
STRZELECKA 2C, PŁUŻNICA WIELKA
50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 377 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,3 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2025, 36,4 m²
WOLNOŚCI 64, SZYMISZÓW
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 923 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,4 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2025, 49,13 m²
WIEJSKA 22J, WARMĄTOWICE
173 000 złCena za metr kwadratowy: 3 521 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,13 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski wynosi 3 461 zł/m² na podstawie 15 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 161 930 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 3 171 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Strzelce Opolskie - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 461 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych