Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 28 września 2024 – 28 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBrzozów - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 458 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 179 | 6,22 zł/m² | 10 000 zł | 1 381,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2018 | 5 | 1 730 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat brzozowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 150 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 063 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 714 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat brzozowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 24
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −83 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie brzozowskim w 2025 roku: 7 714 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 18 488 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 83 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie brzozowskim 7,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 676 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie brzozowskim w 2025 roku: 20,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,7% do 20,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,1 do 2,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 714 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
20,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
10,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 488osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
9 094osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 394osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 806osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
3 412osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 863osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 048osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 359osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−83 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
93
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
176
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
78
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
10 652
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2024, 76,7 m²
59, Górki
174 000 złCena za metr kwadratowy: 2 269 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,7 m²
- 8 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2022, 44,1 m²
246, Grabownica Starzeńska
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 814 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,1 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2022, 31,26 m²
246, Grabownica Starzeńska
145 000 złCena za metr kwadratowy: 4 639 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,26 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 grudnia 2020, 66 m²
473B, Stara Wieś
272 635 złCena za metr kwadratowy: 4 131 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2020, 140,66 m²
220, Grabownica Starzeńska
48 000 złCena za metr kwadratowy: 341 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 140,66 m²
- 5 izb
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2019, 16,28 m²
247, Grabownica Starzeńska
35 000 złCena za metr kwadratowy: 2 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 16,28 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2019, 30,2 m²
246, Grabownica Starzeńska
75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 483 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2018, 71,5 m²
247, Grabownica Starzeńska
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 308 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,5 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2018, 79,09 m²
431, Grabownica Starzeńska
52 600 złCena za metr kwadratowy: 665 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,09 m²
- 7 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2018, 76,7 m²
59, Górki
58 000 złCena za metr kwadratowy: 756 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,7 m²
- 8 izb
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Brzozów - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych