Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Studzienice - gmina wiejska

Podsumowanie miejskich statystyk transakcji nieruchomości. Strony powiatu, gminy i jednostki ewidencyjnej wskazują tę samą kanoniczną stronę miasta.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Studzienice - gmina wiejska 220108_2 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 085 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

380 000 zł

Mediana metrażu

63,9 m²

Liczba transakcji

3

Ostatnie 24 miesięcy · 3 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Studzienice - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 148 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 085 zł/m², a mediana metrażu 63,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 8 4 370 zł/m² 350 000 zł 58,9 m²
Inne lokale 1 469 zł/m² 18 000 zł 38,4 m²
Działki budowlane 75 82 zł/m² 78 720 zł 1 262,0 m²
Działki rolne 799 39 zł/m² 75 650 zł 1 491,0 m²
Działki pozostałe 136 12 zł/m² 60 000 zł 1 712,0 m²
Budynki 152 6 434 zł/m² 580 000 zł 85,4 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
4 pokoje 3 5 085 zł/m² 380 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek pierwotny 1 5 085 zł/m²
Rynek wtórny 2 3 565 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 5 4 727 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Studzienice; część danych: powiat bytowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 350 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 8 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Studzienice mieszkało 3 708 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 1,9%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 22 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 18,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 14 260 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 208,1%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
350 000 zł
Mediana ceny za m²
4 370 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
58,9 m²
Szacunkowy dochód netto
5 885 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 149 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat bytowski
Liczba mieszkań w próbie
8
Cena całego mieszkania 350 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 623 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 791 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +1,9%
Saldo migracji 2025 +22 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim

?
8 149 zł+136,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
14 260 zł+208,1%
Wynagrodzenie vs Polska?
86,9%+3,8
Stopa bezrobocia?
9,4%-8,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,2%-5,5

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Studzienice

?
3 708 +1,9%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 839+1,0%
Kobiety?
1 869+2,7%
Wiek
0-14 lat?
690+2,8%
15-29 lat?
629-17,0%
30-44 lata?
788-6,0%
45-64 lata?
982+7,7%
65+?
619+34,6%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Studzienice przybyły 22 osoby przez migracje w 2025 r.

?
+22 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
6,0
Migracje wewnętrzne na 1000?
6,8+4,3
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,8
Zameldowania?
65
Wymeldowania?
43

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim

?
25,5+9,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+0,8
Wodociąg?
2 952+4,2%
Kanalizacja?
2 598+8,9%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
09.12.2024 Piastowska 22, Studzienice Lokal 1_LOK 380 000 zł 5 943 zł/m² ? 63,9 m² ? 4 1
22.10.2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 1_LOK 512 000 zł 5 085 zł/m² ? 100,7 m² ? 4 1
05.07.2024 Piastowska 7, Studzienice Lokal 12_LOK Udziały wymagają uwagi ? 60 000 zł 1 187 zł/m² ? 50,5 m² ? 4 1
22.01.2024 Piastowska 24, Studzienice Lokal 6_LOK 350 000 zł 6 774 zł/m² ? 51,7 m² ? 3 2
12.01.2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 2_LOK 440 000 zł 4 366 zł/m² ? 100,8 m² ? 4 1
12.01.2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 1_LOK 440 000 zł 4 370 zł/m² ? 100,7 m² ? 4 1
03.08.2023 Piastowska 24, Studzienice Lokal 3_LOK 300 000 zł 5 789 zł/m² ? 51,8 m² ? 3 1
10.08.2021 Dworcowa 25, Ugoszcz Lokal 1_LOK 100 000 zł 2 311 zł/m² ? 43,3 m² ? 5
07.07.2021 Piastowska 7, Studzienice Lokal 5_LOK 220 000 zł 3 736 zł/m² ? 58,9 m² ? 4 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie bytowskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Studzienice - gmina wiejska wynosi 5 085 zł/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.