Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Studzienice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

2201082

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 8 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Studzienice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 171 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 18 101 zł/m² 106 580 zł 1 085,0 m²
Działki rolne 80 54 zł/m² 82 000 zł 1 440,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 7 13 zł/m² 70 000 zł 1 400,0 m²
Budynki Niska próba 17 6 318 zł/m² 570 000 zł 95,7 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
4 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 1 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2024 5 4 727 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Studzienice; część danych: powiat bytowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    350 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 370 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    58,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 556 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 141 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bytowski
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +1,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +22 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 roku: 8 141 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 350 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Studzienice mieszkało 3 708 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 22 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 18,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bytowskim 85,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 10 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 roku: 9,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 14 260 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 208,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,1 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 141 złmiesięcznie

    +136,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    14 260 złrocznie

    +208,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,9%

    +3,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,4%

    −8,2

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,2%

    −5,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 708osób

    +1,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 839osób

    +1,0%49,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 869osób

    +2,7%50,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    690osób

    +2,8%18,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    629osób

    −17,0%17,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    788osób

    −6,0%21,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    982osoby

    +7,7%26,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    619osób

    +34,6%16,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +22 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    6,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    65

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    43

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    85,9

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,8

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 981

    +3,4%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 622

    +7,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    9 grudnia 2024 Piastowska 22, Studzienice Lokal 1 380 000 zł 5 943 zł/m² ? 63,9 m² ? 1/1 ? 4 1
    22 października 2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 1 512 000 zł 5 085 zł/m² ? 100,7 m² ? 1/1 ? 4 1
    5 lipca 2024 Piastowska 7, Studzienice Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 60 000 zł 1 187 zł/m² ? 50,5 m² ? 12/15 ? 4 1
    22 stycznia 2024 Piastowska 24, Studzienice Lokal 6 350 000 zł 6 774 zł/m² ? 51,7 m² ? 1/1 ? 3 2
    12 stycznia 2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 2 440 000 zł 4 366 zł/m² ? 100,8 m² ? 1/1 ? 4 1
    12 stycznia 2024 Osiedlowa 4, Ugoszcz Lokal 1 440 000 zł 4 370 zł/m² ? 100,7 m² ? 1/1 ? 4 1
    3 sierpnia 2023 Piastowska 24, Studzienice Lokal 3 300 000 zł 5 789 zł/m² ? 51,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    10 sierpnia 2021 Dworcowa 25, Ugoszcz Lokal 1 100 000 zł 2 311 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 5 brak danych
    7 lipca 2021 Piastowska 7, Studzienice Lokal 5 220 000 zł 3 736 zł/m² ? 58,9 m² ? brak danych 4 3

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Studzienice

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Studzienice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Studzienice wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Studzienice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Studzienice?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Studzienice rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Studzienice nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych