Gmina
Ceny mieszkań w gminie Tuchomie
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
5 900 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
336 701 zł
Mediana metrażu
63,0 m²
Liczba transakcji
18
Ostatnie 24 miesięcy · 18 aktów notarialnych
Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026
Opis obszaru
Tuchomie to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 018 transakcji.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 5 900 zł/m², a mediana metrażu 63,0 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 27 | 5 013 zł/m² | 293 143 zł | 58,6 m² |
| Garaże | 1 | 741 zł/m² | 23 000 zł | 31,0 m² |
| Inne lokale | 8 | 741 zł/m² | 23 000 zł | 31,0 m² |
| Działki budowlane | 92 | 48 zł/m² | 45 965 zł | 2 321,5 m² |
| Działki rolne | 691 | 14 zł/m² | 53 505 zł | 4 741,5 m² |
| Działki pozostałe | 142 | 7 zł/m² | 41 700 zł | 2 663,0 m² |
| Budynki | 86 | 6 103 zł/m² | 390 000 zł | 89,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 5 | 5 900 zł/m² | 314 824 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 12 | 5 900 zł/m² | 390 265 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 1 | 362 zł/m² | 25 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 10 | 5 900 zł/m² |
| Rynek wtórny | 8 | 2 756 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 5 900 zł/m² | 0,0% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 5 900 zł/m² | +103,8% | Niska próba |
| 2024 | 4 | 2 895 zł/m² | -21,2% | Niska próba |
| 2023 | 4 | 3 674 zł/m² | -23,5% | Niska próba |
| 2022 | 3 | 4 800 zł/m² | — | Niska próba |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Tuchomie; część danych: powiat bytowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 293 143 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Tuchomie mieszkało 4 141 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 1,8%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 21 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 r.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 13 163 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 187,6%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 293 143 zł
- Mediana ceny za m²
- 5 013 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,6 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 885 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 149 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 27
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Tuchomie
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Tuchomie ubyło 21 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.05.2026 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 9_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 449 403 zł | 5 900 zł/m² ? | 76,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 13.04.2026 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 15_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 421 637 zł | 6 073 zł/m² ? | 69,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 24.02.2026 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 14_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 449 049 zł | 5 900 zł/m² ? | 76,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 14.01.2026 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 13_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 393 530 zł | 5 900 zł/m² ? | 66,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 08.10.2025 | 12, Modrzejewo Lokal 4_LOK | 150 000 zł | 2 799 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 11.07.2025 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 11_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 314 824 zł | 5 900 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 27.06.2025 | Pomorska 32, Kramarzyny Lokal 2_LOK | 80 000 zł | 2 388 zł/m² ? | 33,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 13.06.2025 | Pomorska 8, Kramarzyny Lokal 1_LOK | 25 000 zł | 362 zł/m² ? | 69,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
| 09.06.2025 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 4_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 393 943 zł | 5 900 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 26.05.2025 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal 8_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 387 000 zł | 5 797 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Tuchomie wynosi 5 900 zł/m² na podstawie 18 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 336 701 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Mediana ceny wynosi 5 900 zł/m² na rynku pierwotnym i 2 756 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Tuchomie nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Cena transakcyjna 5 900 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.