Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Trzebielino
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 561zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
130 000zł
Mediana powierzchni ?
58,5m²
Liczba transakcji ?
7
- 17 sierpnia 2024 – 17 sierpnia 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 8 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTrzebielino to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 791 transakcji.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 561 zł/m², a mediana powierzchni 58,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 2 561 zł/m² | 130 000 zł | 58,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 49 zł/m² | 74 538 zł | 1 598,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 34 | 15 zł/m² | 74 000 zł | 5 100,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 21 | brak danych | brak danych | 87,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 2 561 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7 | 1 968 zł/m² | +21,6% | Niska próba |
| 2023 | 6 | 1 619 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2021 | 7 | 1 563 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Trzebielino; część danych: powiat bytowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 115 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 830 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 556 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 141 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 25
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −46 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 roku: 8 141 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 115 000 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Trzebielino mieszkały 3 463 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 46 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bytowskim 85,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 10 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 roku: 9,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 14 151 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 260,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,9 do 2,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 141 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
14 151 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 463osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 770osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 693osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
554osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
562osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
749osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
939osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
659osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−46 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−13,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−11,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
81
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
85,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 290
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 865
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 marca 2026 | Dębowa 2, Suchorze Lokal 11 | 275 000 zł | 3 388 zł/m² ? | 81,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 4 marca 2026 | 15, Poborowo Lokal 1128 | 130 000 zł | 2 561 zł/m² ? | 50,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 9 lipca 2025 | Lipowa 25, Suchorze Lokal 2 | 339 000 zł | 4 913 zł/m² ? | 69,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 15 kwietnia 2025 | 3, Moczydło Lokal 1315 | 95 000 zł | 1 540 zł/m² ? | 61,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 grudnia 2024 | 19, Starkowo Lokal 1163 | 130 000 zł | 2 223 zł/m² ? | 58,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 września 2024 | 10, Broczyna Lokal 1068 Udziały wymagają uwagi ? | 65 000 zł | 1 127 zł/m² ? | 57,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 25 września 2024 | Brzozowa 1, Suchorze Lokal 6 | 250 000 zł | 4 883 zł/m² ? | 51,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 18 lipca 2024 | Pomorska 26, Trzebielino Lokal 2 | 152 000 zł | 2 825 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 15 lipca 2024 | 11, Cetyń Lokal 1 | 85 000 zł | 828 zł/m² ? | 102,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 31 stycznia 2024 | 25, Objezierze Lokal 1116 | 68 000 zł | 1 433 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Trzebielino
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Trzebielino?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Trzebielino wynosi 2 561 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Trzebielino?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 130 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Trzebielino rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Trzebielino nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 561 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych