Gmina
Ceny mieszkań w gminie Kołczygłowy
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
3 393 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
250 000 zł
Mediana metrażu
59,1 m²
Liczba transakcji
9
Ostatnie 24 miesięcy · 9 aktów notarialnych
Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026
Opis obszaru
Kołczygłowy to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 113 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 393 zł/m², a mediana metrażu 59,1 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 14 | 3 164 zł/m² | 252 500 zł | 60,4 m² |
| Inne lokale | 2 | 5 508 zł/m² | 344 400 zł | 62,7 m² |
| Działki budowlane | 148 | 58 zł/m² | 70 000 zł | 1 351,0 m² |
| Działki rolne | 629 | 19 zł/m² | 50 000 zł | 1 091,0 m² |
| Działki pozostałe | 153 | 5 zł/m² | 22 000 zł | 1 084,0 m² |
| Budynki | 189 | 3 679 zł/m² | 210 000 zł | 38,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | 2 857 zł/m² | 80 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 2 | 2 471 zł/m² | 122 450 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 5 | 4 140 zł/m² | 255 000 zł | Niska próba |
| 6 pokoi | 1 | 3 116 zł/m² | 334 000 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | 2 643 zł/m² |
| Rynek wtórny | 7 | 3 393 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 3 676 zł/m² | — | Niska próba |
| 2023 | 4 | 2 900 zł/m² | — | Niska próba |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Kołczygłowy; część danych: powiat bytowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 252 500 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Kołczygłowy mieszkało 4 045 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 4,8%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 18 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 r.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 12 959 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 192,6%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 252 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 164 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,4 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 885 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 149 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Kołczygłowy
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Kołczygłowy ubyło 18 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.03.2026 | Topolowa 13, Kołczygłowy Lokal 2_LOK | 350 000 zł | 3 738 zł/m² ? | 93,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 16.02.2026 | Barnowo Lokal 1_LOK | 80 000 zł | 2 857 zł/m² ? | 28,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | — |
| 28.11.2025 | 19A, Barnowo Lokal 12_LOK | 255 000 zł | 4 140 zł/m² ? | 61,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
| 17.11.2025 | 9, Gałąźnia Mała Lokal 4_LOK | 190 000 zł | 3 213 zł/m² ? | 59,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
| 05.11.2025 | Słoneczna 26, Kołczygłowy Lokal 2_LOK | 689 000 zł | 5 258 zł/m² ? | 131,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 06.06.2025 | 1, Kołczygłówki Lokal 11_LOK | 334 000 zł | 3 116 zł/m² ? | 107,2 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 14.05.2025 | 2, Górki Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 250 000 zł | 4 505 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
| 22.01.2025 | 36, Kołczygłówki Lokal 1_LOK | 74 900 zł | 1 548 zł/m² ? | 48,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 04.10.2024 | 19C, Barnowo Lokal 2_LOK | 170 000 zł | 3 393 zł/m² ? | 50,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 18.04.2024 | 16A, Barnowo Lokal 5_LOK | 150 000 zł | 2 732 zł/m² ? | 54,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kołczygłowy wynosi 3 393 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 59,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 250 000 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Mediana ceny wynosi 2 643 zł/m² na rynku pierwotnym i 3 393 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kołczygłowy nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Cena transakcyjna 3 393 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.