Powiat

Ceny mieszkań w powiecie bytowskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: powiat powiat bytowski 2201 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 393 zł/m²

+12,9% r/r

Mediana ceny całkowitej

280 000 zł

Mediana metrażu

53,0 m²

Liczba transakcji

256

Ostatnie 12 miesięcy · 256 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

powiat bytowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 15 694 transakcje.

Mieszkania: 256 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 5 393 zł/m², a mediana metrażu 53,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 864 4 885 zł/m² 246 140 zł 53,0 m²
Garaże 39 1 666 zł/m² 41 820 zł 25,1 m²
Handlowo-usługowe 9 4 855 zł/m² 207 500 zł 40,0 m²
Biurowe 1 977 zł/m² 160 000 zł 163,8 m²
Inne lokale 65 2 329 zł/m² 85 000 zł 38,3 m²
Działki budowlane 1367 70 zł/m² 84 000 zł 1 262,5 m²
Działki rolne 9096 28 zł/m² 60 000 zł 2 000,0 m²
Działki pozostałe 2193 10 zł/m² 40 000 zł 1 527,0 m²
Budynki 2387 4 425 zł/m² 339 500 zł 47,8 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Bytów 279 7 533 zł/m²
Miastko 157 3 686 zł/m²
Czarna Dąbrówka 23 2 575 zł/m²
Tuchomie 18 5 900 zł/m²
Kołczygłowy 9 3 393 zł/m²
Trzebielino 9 2 561 zł/m²
Lipnica 3 2 268 zł/m²
Studzienice 3 5 085 zł/m²
Borzytuchom 2 3 810 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat bytowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 246 140 zł — z 864 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
246 140 zł
Mediana ceny za m²
4 885 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
53,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 885 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 149 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat bytowski
Liczba mieszkań w próbie
864
Cena całego mieszkania 246 140 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 623 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 791 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim

?
8 149 zł+136,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
86,9%+3,8
Stopa bezrobocia?
9,4%-8,2

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim

?
25,5+9,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+0,8

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.05.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 15_LOK 441 800 zł 8 181 zł/m² ? 54,0 m² ? 3 1
28.05.2026 Gen. Maczka 12a, Miastko Lokal 6_LOK 280 000 zł 4 645 zł/m² ? 60,3 m² ? 0
27.05.2026 Generała Wybickiego 9, Miastko Lokal 8_LOK 180 000 zł 4 125 zł/m² ? 43,6 m² ? 3 3
27.05.2026 37, Przęsin Lokal 14_LOK 314 000 zł 4 050 zł/m² ? 77,5 m² ? 5
26.05.2026 Górna 6, Bytów Lokal 8_LOK 250 000 zł 5 556 zł/m² ? 45,0 m² ? 3 1
25.05.2026 Pochyła 3, Bytów Lokal 27_LOK 295 000 zł 6 721 zł/m² ? 43,9 m² ? 3
22.05.2026 Gen.Wybickiego 10, Miastko Lokal 4_LOK 260 000 zł 6 151 zł/m² ? 42,3 m² ? 3 2
20.05.2026 7, Świeszyno Lokal 4_LOK 120 000 zł 1 498 zł/m² ? 80,1 m² ? 4
20.05.2026 Bursztynowa 9, Bytów Lokal 5_LOK Udziały wymagają uwagi ? 505 000 zł 8 877 zł/m² ? 56,9 m² ? 4 2
18.05.2026 Konstytucji 3 Maja 4, Miastko Lokal 18_LOK 75 000 zł 3 968 zł/m² ? 18,9 m² ? 0

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie bytowskim