Garaże · Ceny transakcyjne
powiat bytowski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 29 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 666zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
41 820zł
Mediana powierzchni ?
25,1m²
Liczba transakcji ?
29
- 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 29 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat bytowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 15 930 transakcji.
Garaże: 29 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 666 zł/m², a mediana powierzchni 25,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 495 | 5 301 zł/m² | 265 000 zł | 51,3 m² |
| Garaże Niska próba | 29 | 1 666 zł/m² | 41 820 zł | 25,1 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 34 | 1 917 zł/m² | 84 320 zł | 44,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 182 | 75 zł/m² | 91 500 zł | 1 163,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 829 | 36 zł/m² | 76 000 zł | 1 729,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 60 | 13 zł/m² | 23 050 zł | 2 060,0 m² |
| Budynki Niska próba | 328 | 5 199 zł/m² | 405 000 zł | 85,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bytowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 248 762 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 915 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 556 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 141 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 918
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 roku: 8 141 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 248 762 zł — z 916 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bytowskim 85,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 10 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 roku: 9,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 141 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
85,9
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Garaże
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 sierpnia 2026 | Gen.Ludwika Mierosławskiego 27A, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 25 000 zł | 1 108 zł/m² ? | 22,6 m² ? | 6/240 ? | brak danych | -1 |
| 29 lipca 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 43 050 zł | 1 715 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 24 lipca 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 40 000 zł | 1 593 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 2 czerwca 2026 | Floriana Ceynowy 36C, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 43 050 zł | 1 715 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 10 kwietnia 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 40 000 zł | 1 593 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 18 marca 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 40 000 zł | 1 593 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 12 marca 2026 | Floriana Ceynowy 36B, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 41 820 zł | 1 666 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 3 marca 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 32 000 zł | 1 275 zł/m² ? | 25,1 m² ? | 2/184 ? | brak danych | -1 |
| 2 marca 2026 | Ks. Dr Bernarda Sychty 7, Bytów Lokal | 70 000 zł | 2 969 zł/m² ? | 23,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 24 lutego 2026 | Słoneczna 3A, Tuchomie Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 23 000 zł | 741 zł/m² ? | 31,0 m² ? | 3/49 ? | brak danych | -1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Garaże” w powiecie bytowskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych