Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Bytów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 800zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
400 000zł
Mediana powierzchni ?
53,0m²
Liczba transakcji ?
151
- 22 sierpnia 2025 – 22 sierpnia 2026 · 151 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 8 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBytów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 251 transakcji.
Mieszkania: 151 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 800 zł/m², a mediana powierzchni 53,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 151 | 7 800 zł/m² | 400 000 zł | 53,0 m² |
| Garaże Niska próba | 17 | 1 666 zł/m² | 41 820 zł | 25,1 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 13 | 5 287 zł/m² | 220 000 zł | 50,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 12 | 86 zł/m² | 240 000 zł | 1 149,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 77 | 22 zł/m² | 110 000 zł | 3 297,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 50 zł/m² | 35 000 zł | 1 200,0 m² |
| Budynki Niska próba | 36 | 6 601 zł/m² | 559 000 zł | 81,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 6 | 8 352 zł/m² | 291 450 zł | Niska próba |
| 2 pokoje | 28 | 8 603 zł/m² | 341 450 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 76 | 7 956 zł/m² | 392 500 zł | Wiarygodna |
| 4 pokoje | 36 | 7 560 zł/m² | 465 000 zł | Wiarygodna |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 66 | 8 191 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 85 | 7 521 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Bytów - miasto | 228 | 7 544 zł/m² |
| Bytów - obszar wiejski | 54 | 8 241 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 76 | 7 800 zł/m² | +1,9% | Wiarygodna |
| 2025 | 152 | 7 657 zł/m² | +19,3% | Wiarygodna |
| 2024 | 158 | 6 418 zł/m² | +9,7% | Wiarygodna |
| 2023 | 117 | 5 852 zł/m² | +37,2% | Wiarygodna |
| 2022 | 9 | 4 265 zł/m² | −11,6% | Niska próba |
| 2021 | 8 | 4 826 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2014 | 7 | 3 255 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Bytów; część danych: powiat bytowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 320 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 448 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 556 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 141 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 529
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −79 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 roku: 8 141 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 320 000 zł — z 529 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Bytów mieszkało 24 650 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 79 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bytowskim 85,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 10 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 roku: 9,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 235 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 185,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,0 do 3,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 141 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 235 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
24 650osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
12 098osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
12 552osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 057osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
5 285osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
6 486osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 593osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−79 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
216
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
295
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
85,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
23 454
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
22 115
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 sierpnia 2026 | Gen. Władysława Sikorskiego 40, Bytów Lokal 23 | 380 000 zł | 6 545 zł/m² ? | 58,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 21 sierpnia 2026 | Gen. Władysława Sikorskiego 56, Bytów Lokal 15 | 280 000 zł | 5 600 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 21 sierpnia 2026 | Zwycięstwa 3, Bytów Lokal 23 | 455 000 zł | 7 521 zł/m² ? | 60,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 20 sierpnia 2026 | Jana Kochanowskiego 7-9, Bytów Lokal 36 | 260 000 zł | 6 205 zł/m² ? | 41,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 sierpnia 2026 | Gen.Ludwika Mierosławskiego 27A, Bytów Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 205 000 zł | 7 133 zł/m² ? | 28,7 m² ? | 1/1 ? | 1 | 3 |
| 6 sierpnia 2026 | Czterech Dębów 2, Gostkowo Lokal 3 | 400 000 zł | 6 656 zł/m² ? | 60,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 31 lipca 2026 | Pochyła 5, Bytów Lokal 41 | 280 000 zł | 7 407 zł/m² ? | 37,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 31 lipca 2026 | Kwiatowa 37, Świątkowo Lokal 10 Udziały wymagają uwagi ? | 458 300 zł | 7 911 zł/m² ? | 57,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 30 lipca 2026 | Ks. Dr Bernarda Sychty 19, Bytów Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? | 695 877 zł | 12 832 zł/m² ? | 54,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 29 lipca 2026 | Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 423 495 zł | 8 763 zł/m² ? | 48,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Bytów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Bytów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Bytów wynosi 7 800 zł/m² na podstawie 151 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Bytów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 400 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Bytów?
Mediana ceny wynosi 8 191 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 521 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Bytów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Bytów spadły o 22,7% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 800 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 8 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych