Gmina
Ceny mieszkań w gminie Miastko
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
3 853 zł/m²
-2,4% r/r
Mediana ceny całkowitej
160 000 zł
Mediana metrażu
45,8 m²
Liczba transakcji
77
Ostatnie 12 miesięcy · 77 aktów notarialnych
Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026
Opis obszaru
Miastko to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 879 transakcji.
Mieszkania: 77 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 853 zł/m², a mediana metrażu 45,8 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 245 | 3 514 zł/m² | 160 000 zł | 48,1 m² |
| Handlowo-usługowe | 1 | 5 306 zł/m² | 200 000 zł | 37,7 m² |
| Biurowe | 1 | 977 zł/m² | 160 000 zł | 163,8 m² |
| Inne lokale | 13 | 1 992 zł/m² | 76 450 zł | 44,5 m² |
| Działki budowlane | 233 | 76 zł/m² | 47 000 zł | 1 100,0 m² |
| Działki rolne | 1463 | 23 zł/m² | 53 700 zł | 3 613,0 m² |
| Działki pozostałe | 321 | 6 zł/m² | 12 500 zł | 1 288,0 m² |
| Budynki | 640 | 3 724 zł/m² | 270 000 zł | 21,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 93,5%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 2 | 4 016 zł/m² | 102 000 zł | Niska próba |
| 2 pokoje | 11 | 4 312 zł/m² | 140 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 26 | 3 439 zł/m² | 142 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 22 | 4 226 zł/m² | 237 500 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 7 | 3 322 zł/m² | 160 000 zł | Niska próba |
| 6 pokoi | 4 | 3 437 zł/m² | 209 500 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek wtórny | 77 | 3 853 zł/m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Miastko - miasto | 115 | 4 143 zł/m² |
| Miastko - obszar wiejski | 42 | 2 542 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 4 125 zł/m² | +18,6% | Wiarygodna |
| 2025 | 74 | 3 477 zł/m² | +0,3% | Wiarygodna |
| 2024 | 78 | 3 467 zł/m² | +1,8% | Wiarygodna |
| 2023 | 50 | 3 405 zł/m² | -15,8% | Wiarygodna |
| 2022 | 5 | 4 046 zł/m² | — | Niska próba |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina Miastko; część danych: powiat bytowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 245 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Miastko mieszkały 17 423 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,7%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 167 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,3%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 250 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 151%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 160 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 514 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 885 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 149 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 245
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem w gminie Miastko
Płeć
Wiek
Migracje
W gminie Miastko ubyło 167 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.05.2026 | Gen. Maczka 12a, Miastko Lokal 6_LOK | 280 000 zł | 4 645 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 0 | — |
| 27.05.2026 | Generała Wybickiego 9, Miastko Lokal 8_LOK | 180 000 zł | 4 125 zł/m² ? | 43,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 27.05.2026 | 37, Przęsin Lokal 14_LOK | 314 000 zł | 4 050 zł/m² ? | 77,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | — |
| 22.05.2026 | Gen.Wybickiego 10, Miastko Lokal 4_LOK | 260 000 zł | 6 151 zł/m² ? | 42,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20.05.2026 | 7, Świeszyno Lokal 4_LOK | 120 000 zł | 1 498 zł/m² ? | 80,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
| 18.05.2026 | Konstytucji 3 Maja 4, Miastko Lokal 18_LOK | 75 000 zł | 3 968 zł/m² ? | 18,9 m² ? | 1/1 ? | 0 | — |
| 18.05.2026 | Osiedle Niepodległości 24, Miastko Lokal 23_LOK | 130 000 zł | 3 340 zł/m² ? | 38,9 m² ? | 2/4 ? | 5 | 1 |
| 14.05.2026 | Młodzieżowa 9, Miastko Lokal 12_LOK | 310 000 zł | 4 586 zł/m² ? | 67,6 m² ? | 1/1 ? | 6 | 4 |
| 11.05.2026 | 25, Trzcinno Lokal 1_LOK | 190 000 zł | 4 686 zł/m² ? | 40,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 30.04.2026 | Gen.Wybickiego 50, Miastko Lokal 18_LOK | 130 000 zł | 9 901 zł/m² ? | 13,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Miastko wynosi 3 853 zł/m² na podstawie 77 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 45,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 160 000 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Miastko spadły o 2,4% rok do roku.
Cena transakcyjna 3 853 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.