Budynki · Ceny transakcyjne
Nowy Staw - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 24 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 3 z 21 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 24 września 2024 – 24 września 2026 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
21
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 3 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
280 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
3 703m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 8 z 13 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNowy Staw - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 489 transakcji.
Budynki: 3 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 24 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 3 z 21 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 280 000 zł, a mediana powierzchni działek 3 703 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 19 | 2 393 zł/m² | 132 000 zł | 55,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 23 | 8,53 zł/m² | 165 200 zł | 18 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat malborski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 741 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 922 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 941 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat malborski
- Liczba mieszkań w próbie
- 124
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +1 osoba
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie malborskim w 2025 roku: 7 941 zł miesięcznie. To 84,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 102 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 026 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie malborskim 25,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie malborskim w 2025 roku: 10,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 941 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 026osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 540osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 486osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
412osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
546osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
688osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
538osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+1 osoba
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
48
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 026
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 049
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 29 sierpnia 2025, 58,77 m²
50, Dębina
155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 637 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,77 m²
Sprzedaż budynku, 6 sierpnia 2025, 76 m²
15, Brzózki
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 684 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76 m²
Sprzedaż budynku, 30 maja 2025, 118,63 m²
92, Świerki
80 000 złCena za metr kwadratowy: 674 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 118,63 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 15 kwietnia 2024, 120,86 m²
32a, Chlebówka
770 000 złCena za metr kwadratowy: 6 371 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 120,86 m²
Sprzedaż budynku, 6 grudnia 2022, 288 m²
26A, Trępnowy
80 000 złCena za metr kwadratowy: 278 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 288 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 3 marca 2022
64, Świerki
320 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 3 marca 2022, 96,25 m²
64, Świerki
320 000 złCena za metr kwadratowy: 3 325 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96,25 m²
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż budynku, 27 sierpnia 2021, 20 m²
Lipinka
1 500 złCena za metr kwadratowy: 75 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20 m²
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza medianami cen
Sprzedaż budynku, 27 sierpnia 2021
Lipinka
1 500 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 19 maja 2021, 100 m²
34, Brzózki
295 000 złCena za metr kwadratowy: 2 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100 m²
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych