Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 24 sierpnia 2024 – 24 sierpnia 2026 · 0 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCzerwionka-Leszczyny - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 522 transakcje.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 71 | 125 zł/m² | 142 500 zł | 1 016,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 22 | 40 zł/m² | 115 000 zł | 1 500,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 72 | brak danych | brak danych | 87,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 7 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 8 | 3 604 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5 | 3 656 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2021 | 5 | 1 243 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 5 | 1 644 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat rybnicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 97 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 648 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 341 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 237 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rybnicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 35
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +44 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rybnickim w 2025 roku: 8 237 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 97 000 zł — z 34 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 13 534 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 44 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rybnickim 12,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie rybnickim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 237 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,5%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 534osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 574osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 960osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 118osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 050osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 952osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 767osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 647osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+44 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
185
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
141
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
13 437
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 60,3 m²
Hochołóg
265 000 złCena za metr kwadratowy: 4 395 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,3 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2026, 55,5 m²
Główna 1, Bełk
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 423 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 6 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2026, 55,5 m²
Główna 3A, Bełk
225 000 złCena za metr kwadratowy: 4 054 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2026, 67,15 m²
Ściegiennego 22, Stanowice
334 000 złCena za metr kwadratowy: 4 974 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,15 m²
- 6 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2025, 47,7 m²
Główna 5A, Bełk
247 000 złCena za metr kwadratowy: 5 178 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,7 m²
- 5 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2025, 89,5 m²
Podgrabina
280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 128 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,5 m²
- 7 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2025, 78 m²
Główna 3, Bełk
215 000 złCena za metr kwadratowy: 2 756 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2024, 78,5 m²
Główna 3A, Bełk
229 806 złCena za metr kwadratowy: 2 927 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 78,5 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2024, 55,5 m²
Główna 3, Bełk
210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 784 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,5 m²
- 6 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lipca 2024, 54,7 m²
Główna 7, Bełk
240 000 złCena za metr kwadratowy: 4 388 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,7 m²
- 6 izb
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Czerwionka-Leszczyny - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych