Jednostka ewidencyjna
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Susz - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
5 752 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
221 300 zł
Mediana metrażu
39,5 m²
Liczba transakcji
2
Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 17 sierpnia 2026
Opis obszaru
Susz - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 120 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 752 zł/m², a mediana metrażu 39,5 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 20 | 4 024 zł/m² | 164 500 zł | 43,6 m² |
| Inne lokale | 13 | 311 zł/m² | 4 830 zł | 14,5 m² |
| Działki budowlane | 56 | 71 zł/m² | 44 280 zł | 1 003,5 m² |
| Budynki | 32 | 536 zł/m² | 27 000 zł | 81,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Mediana ceny całkowitej | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | 6 189 zł/m² | 164 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 1 | 5 316 zł/m² | 278 600 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² |
|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | 5 316 zł/m² |
| Rynek wtórny | 1 | 6 189 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za m² | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 14 | 3 877 zł/m² | -3,7% | Niska próba |
| 2021 | 4 | 4 024 zł/m² | — | Niska próba |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat iławskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie iławskim w 2025 r.: 7 584 zł miesięcznie. To 80,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 139,1%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 164 500 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 5 150 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,9%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie iławskim 18,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 20,5 do 18,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie iławskim w 2025 r.: 5,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,3% do 5,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,2 do 3,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 164 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 024 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 43,6 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 500 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 7 584 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat iławski
- Liczba mieszkań w próbie
- 20
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie iławskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 29 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie iławskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.01.2025 | Mickiewicza 22, Susz Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 278 600 zł | 5 316 zł/m² ? | 52,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 17.01.2025 | Osiedle Janusza Korczaka 10, Susz Lokal 14_LOK | 164 000 zł | 6 189 zł/m² ? | 26,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 09.11.2022 | Osiedle Janusza Korczaka Lokal 6_LOK | 90 000 zł | 3 383 zł/m² ? | 26,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 17.10.2022 | Susz Lokal 5_LOK | 50 000 zł | 3 404 zł/m² ? | 14,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 27.09.2022 | Osiedle Brzostowe Lokal 1_LOK | 200 000 zł | 4 068 zł/m² ? | 49,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 21.09.2022 | Osiedle Brzostowe Lokal 3_LOK | 270 000 zł | 4 320 zł/m² ? | 62,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 19.09.2022 | Osiedle Brzostowe Lokal 4_LOK | 150 000 zł | 3 752 zł/m² ? | 40,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 09.08.2022 | Susz Lokal 4_LOK | 80 000 zł | 1 629 zł/m² ? | 49,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20.07.2022 | Osiedle Janusza Korczaka Lokal 3_LOK | 180 000 zł | 4 749 zł/m² ? | 37,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 10.06.2022 | Osiedle Janusza Korczaka Lokal 12_LOK | 200 000 zł | 3 807 zł/m² ? | 52,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Susz - miasto wynosi 5 752 zł/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Mieszkanie o medianowej powierzchni 39,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 221 300 zł; jest to cena z aktu notarialnego, nie cena ofertowa.
Mediana ceny wynosi 5 316 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 189 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Susz - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Cena transakcyjna 5 752 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 17 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.