Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 394zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
216 000zł
Mediana powierzchni ?
53,7m²
Liczba transakcji ?
9
- 31 lipca 2024 – 31 lipca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOpatówek - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 100 transakcji.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 394 zł/m², a mediana powierzchni 53,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 5 394 zł/m² | 216 000 zł | 53,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 12 | 55 zł/m² | 60 000 zł | 752,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 17 | 5 748 zł/m² | 400 000 zł | 66,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 5 400 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kaliski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 225 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 675 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 703 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 303 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kaliski
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kaliskim w 2025 roku: 7 303 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 225 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 450 osób. Od 2017 roku liczba mieszkańców spadła o 7,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie kaliskim 8,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 856 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 13,9 do 8,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kaliskim w 2025 roku: 4,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,2% do 4,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2017 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2017 roku wskaźnik spadł z 2,4 do 2,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 303 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 450osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 608osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 842osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
464osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
534osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
641osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
974osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
837osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
46
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,0
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 094
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 502
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 czerwca 2026 | Dworcowa 2, Opatówek Lokal 5 | 110 000 zł | 1 780 zł/m² ? | 61,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | Piaskowa 12, Opatówek Lokal 4 | 139 500 zł | 3 509 zł/m² ? | 39,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 2 marca 2026 | Kwiatowa 4A, Opatówek Lokal 26 | 138 000 zł | 5 726 zł/m² ? | 24,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 1 grudnia 2025 | Kwiatowa 4A, Opatówek Lokal 19 | 260 000 zł | 7 927 zł/m² ? | 32,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 26 listopada 2025 | Szkolna 4B, Opatówek Lokal 7 | 360 000 zł | 5 575 zł/m² ? | 64,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 25 listopada 2025 | Ogrodowa 75, Opatówek Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 216 000 zł | 4 022 zł/m² ? | 53,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 7 października 2025 | Opatówek Lokal 10 | 240 000 zł | 5 405 zł/m² ? | 44,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 21 lutego 2025 | Cienia Pierwsza Lokal 6 | 200 000 zł | 3 490 zł/m² ? | 57,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 11 lutego 2025 | Opatówek Lokal 13 | 390 000 zł | 5 394 zł/m² ? | 72,3 m² ? | 1/1 ? | 6 | brak danych |
| 9 stycznia 2024 | Opatówek Lokal 6 | 225 000 zł | 4 839 zł/m² ? | 46,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto wynosi 5 394 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 216 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Opatówek - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 394 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych