Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Opatówek
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 20 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 405zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
300 000zł
Mediana powierzchni ?
61,8m²
Liczba transakcji ?
20
- 7 sierpnia 2024 – 7 sierpnia 2026 · 20 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOpatówek to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 462 transakcje.
Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 405 zł/m², a mediana powierzchni 61,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 20 | 5 405 zł/m² | 300 000 zł | 61,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 13 | 189 zł/m² | 275 000 zł | 1 275,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 101 | 31 zł/m² | 97 410 zł | 3 038,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 250,0 m² |
| Budynki Niska próba | 63 | 6 701 zł/m² | 672 500 zł | 89,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 10 | 7 901 zł/m² | 398 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 9 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Opatówek - obszar wiejski | 12 | 5 435 zł/m² |
| Opatówek - miasto | 9 | 5 394 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 5 580 zł/m² | +4,9% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 5 319 zł/m² | +8,8% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 4 890 zł/m² | +5,3% | Niska próba |
| 2023 | 5 | 4 646 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Opatówek; część danych: powiat kaliski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 270 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 940 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 703 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 303 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kaliski
- Liczba mieszkań w próbie
- 31
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kaliskim w 2025 roku: 7 303 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 270 000 zł — z 31 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Opatówek mieszkały 10 572 osoby. Od 2017 roku liczba mieszkańców spadła o 2,6%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kaliskim 22,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kaliskim w 2025 roku: 4,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,2% do 4,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 538 zł na mieszkańca. Od 2017 roku dochody wzrosły o 113,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2017 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 3,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 303 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 538 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 572osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 129osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 443osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 537osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 729osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 089osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 067osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 150osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
125
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
125
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 783
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 429
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 czerwca 2026 | Dworcowa 2, Opatówek Lokal 5 | 110 000 zł | 1 780 zł/m² ? | 61,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 czerwca 2026 | 4, Rajsko Lokal 2 | 350 000 zł | 5 435 zł/m² ? | 64,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 2 kwietnia 2026 | Piaskowa 12, Opatówek Lokal 4 | 139 500 zł | 3 509 zł/m² ? | 39,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 30 marca 2026 | Wiosenna 32, Zduny Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 540 000 zł | 8 574 zł/m² ? | 63,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 4 marca 2026 | Wiosenna 36, Zduny Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 605 000 zł | 10 573 zł/m² ? | 57,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 2 marca 2026 | Kwiatowa 4A, Opatówek Lokal 26 | 138 000 zł | 5 726 zł/m² ? | 24,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 15 grudnia 2025 | Szałe Lokal 2 | 760 000 zł | 7 018 zł/m² ? | 108,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 1 grudnia 2025 | Kwiatowa 4A, Opatówek Lokal 19 | 260 000 zł | 7 927 zł/m² ? | 32,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 26 listopada 2025 | Szkolna 4B, Opatówek Lokal 7 | 360 000 zł | 5 575 zł/m² ? | 64,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 26 listopada 2025 | Wiosenna 16, Zduny Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 540 000 zł | 8 574 zł/m² ? | 63,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Opatówek
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Opatówek?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Opatówek wynosi 5 405 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Opatówek?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 61,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 300 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Opatówek rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Opatówek nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 405 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych