Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Ujście - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Ujście - miasto 301907_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

Mediana ceny całkowitej

Mediana metrażu

18,3 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import: 21 sierpnia 2026

Opis obszaru

Ujście - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 37 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu 18,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 4 1 245 zł/m² 61 360 zł 33,1 m²
Działki budowlane 5 125 000 zł 882,5 m²
Działki rolne 12 42 500 zł 936,0 m²
Budynki 17 3 479 zł/m² 272 500 zł 51,5 m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2022 3 1 245 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat pilski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: są rzeczy do sprawdzenia

Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 r.: 8 342 zł miesięcznie. To 88,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 61 360 zł — z 4 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 4 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 3 274 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,8%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 10 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie pilskim 19,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,6 do 19,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 r.: 5,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,5 do 2,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
61 360 zł
Mediana ceny za m²
1 245 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
33,1 m²
Szacunkowy dochód netto
6 017 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 342 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat pilski
Liczba mieszkań w próbie
4
Cena całego mieszkania 61 360 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 72 202 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 100 106 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -12,8%
Saldo migracji 2025 -10 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim

?
8 342 zł+133,7%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
88,9%+2,9
Stopa bezrobocia?
5,6%-2,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,1%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
3 274 -12,8%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 597-13,1%
Kobiety?
1 677-12,5%
Wiek
0-14 lat?
386-28,1%
15-29 lat?
530-27,3%
30-44 lata?
640-25,0%
45-64 lata?
976-7,8%
65+?
742+28,4%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 10 osób przez migracje w 2025 r.

?
-10 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,1
Migracje wewnętrzne na 1000?
-4,0-0,6
Migracje zagraniczne na 1000?
0,9
Zameldowania?
39
Wymeldowania?
49

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie pilskim

?
19,8+2,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,5+0,1
Wodociąg?
3 201-13,0%
Kanalizacja?
2 923-13,1%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
27.08.2025 SIENKIEWICZA 3, UJŚCIE Lokal 3_LOK 26 150 zł 1 429 zł/m² ? 18,3 m² ? 3 2
28.12.2022 RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 3_LOK 12 850 zł 1 001 zł/m² ? 12,8 m² ? 1 2
28.12.2022 RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 2_LOK 61 360 zł 1 245 zł/m² ? 49,3 m² ? 3 1
28.12.2022 RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 1_LOK 61 610 zł 1 284 zł/m² ? 48,0 m² ? 3 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie pilskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Ujście - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.