Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Ujście
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 24 lipca 2024 – 24 lipca 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaUjście to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 246 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 64 | 95 zł/m² | 97 500 zł | 1 072,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 58 | 8 zł/m² | 86 500 zł | 4 484,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 31 | brak danych | brak danych | 78,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Ujście - obszar wiejski | 3 | brak danych |
| Ujście - miasto | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ujście; część danych: powiat pilski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 61 610 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 928 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 176 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 339 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pilski
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −27 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 61 610 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ujście mieszkały 7 442 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 27 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,3%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 769 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 125,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 339 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 769 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 442osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 716osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 726osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 028osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 216osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 583osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 137osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 478osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
86
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
113
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 737
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 726
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 maja 2026 | 85, Jabłonowo Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 185 000 zł | 3 715 zł/m² ? | 49,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 27 sierpnia 2025 | SIENKIEWICZA 3, UJŚCIE Lokal 3 | 26 150 zł | 1 429 zł/m² ? | 18,3 m² ? | 1/2 ? | 3 | 2 |
| 7 kwietnia 2025 | 73, Nowa Wieś Ujska Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 91 000 zł | 1 928 zł/m² ? | 47,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 10 września 2024 | 50, Nowa Wieś Ujska Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 180 000 zł | 3 340 zł/m² ? | 53,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 3 stycznia 2024 | 73, NOWA WIEŚ UJSKA Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 2 532 zł/m² ? | 23,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 28 grudnia 2022 | RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 3 | 12 850 zł | 1 001 zł/m² ? | 12,8 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 28 grudnia 2022 | RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 2 | 61 360 zł | 1 245 zł/m² ? | 49,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 28 grudnia 2022 | RYBACKA 3, UJŚCIE Lokal 1 | 61 610 zł | 1 284 zł/m² ? | 48,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Ujście
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ujście?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ujście wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ujście?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Ujście rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ujście nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych