Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Szydłowo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 24 lipca 2024 – 24 lipca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSzydłowo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 629 transakcji.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 86 | 150 zł/m² | 133 700 zł | 895,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 250 | 68 zł/m² | 80 000 zł | 986,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 67 | brak danych | brak danych | 109,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 3 | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Szydłowo; część danych: powiat pilski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 479 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 176 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 339 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pilski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +83 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Szydłowo mieszkało 9 929 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 83 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 69,5%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 442 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 192,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,6 do 7,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 339 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 442 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 929osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 988osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 941osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 547osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 755osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 285osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 861osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 481osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+83 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,9
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
247
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
164
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 230
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 189
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 grudnia 2025 | ŁĄKOWA 3, STARA ŁUBIANKA Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 22 500 zł | 678 zł/m² ? | 33,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 1 grudnia 2025 | 11, Nowy Dwór Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 95 000 zł | 1 938 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 18 czerwca 2025 | 15A, Kotuń Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 227 000 zł | 4 307 zł/m² ? | 52,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 12 lutego 2024 | 6, NOWY DWÓR Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 52 000 zł | 1 020 zł/m² ? | 51,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 19 grudnia 2023 | 27, KRĘPSKO Lokal 3 | 100 000 zł | 2 818 zł/m² ? | 35,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 19 grudnia 2023 | 27, KRĘPSKO Lokal 1 | 150 000 zł | 2 479 zł/m² ? | 60,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 19 grudnia 2023 | 27, KRĘPSKO Lokal 2 | 350 000 zł | 3 991 zł/m² ? | 87,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 12 kwietnia 2023 | POPRZECZNA 14, STARA ŁUBIANKA Lokal 5 | 210 000 zł | 4 142 zł/m² ? | 50,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lutego 2023 | 8, KRĘPSKO Lokal 4 | 39 500 zł | 1 299 zł/m² ? | 30,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Szydłowo
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Szydłowo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Szydłowo wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Szydłowo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Szydłowo rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Szydłowo nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych