Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Wysoka

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3019093

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 14 lipca 2024 – 14 lipca 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wysoka to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 131 transakcji.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 9 68 zł/m² 62 687 zł 172,5 m²
Działki rolne Niska próba 33 10 zł/m² 40 000 zł 9 800,0 m²
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 26 3 332 zł/m² 658 500 zł 110,1 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
3 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Wysoka - obszar wiejski 2 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Wysoka; część danych: powiat pilski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    119 900 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 728 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    42,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 176 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 339 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pilski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −12,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −56 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 119 900 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wysoka mieszkały 5 894 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 56 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 151 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 192,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 339 złmiesięcznie

    +133,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 151 złrocznie

    +192,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,1%

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 894osoby

    −12,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 955osób

    −13,4%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 939osób

    −11,9%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    896osób

    −24,6%15,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 075osób

    −30,6%18,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 299osób

    −10,2%22,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 481osób

    −15,4%25,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 143osoby

    +40,4%19,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −56 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −9,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −9,8

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    69

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    125

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,8

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 475

    −12,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 847

    −1,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    26 czerwca 2026 14, Młotkowo Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 119 900 zł 2 356 zł/m² ? 50,9 m² ? 1/1 ? 3 2
    4 listopada 2024 26, STARE Lokal 2 280 000 zł 4 361 zł/m² ? 64,2 m² ? 1/1 ? 3 1
    13 czerwca 2024 KOŚCIUSZKI 6, WYSOKA Lokal 17 250 000 zł 5 896 zł/m² ? 42,4 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    18 stycznia 2024 ŚWIĘTEGO WALENTEGO 56, WYSOKA Lokal 2 150 000 zł 2 658 zł/m² ? 56,4 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    22 grudnia 2023 KOŚCIUSZKI 14, WYSOKA Lokal 1 75 000 zł 3 728 zł/m² ? 20,1 m² ? 1/1 ? 1 brak danych
    28 listopada 2023 KOŚCIUSZKI 12, WYSOKA Lokal 12 94 000 zł 4 677 zł/m² ? 20,1 m² ? 1/1 ? 1 brak danych
    29 marca 2023 DWORCOWA 9, WYSOKA Lokal 3 11 900 zł 1 000 zł/m² ? 11,9 m² ? 1/1 ? 1 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Wysoka

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wysoka?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wysoka wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wysoka?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Wysoka rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wysoka nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych