Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 081zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
370 000zł
Mediana powierzchni ?
66,1m²
Liczba transakcji ?
47
- 24 września 2025 – 24 września 2026 · 47 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMurowana Goślina - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 755 transakcji.
Mieszkania: 47 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 081 zł/m², a mediana powierzchni 66,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 47 | 7 081 zł/m² | 370 000 zł | 66,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 39 | 185 zł/m² | 215 000 zł | 1 105,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 16 | 125 zł/m² | 148 800 zł | 1 158,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 21 | 7 475 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 25 | 5 822 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Trojanowo | 39 | 7 480 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 36 | 6 400 zł/m² | −12,2% | Wiarygodna |
| 2025 | 39 | 7 288 zł/m² | +26,5% | Wiarygodna |
| 2024 | 20 | 5 761 zł/m² | −2,0% | Niska próba |
| 2023 | 35 | 5 878 zł/m² | +2,9% | Wiarygodna |
| 2022 | 35 | 5 710 zł/m² | +49,3% | Wiarygodna |
| 2021 | 15 | 3 824 zł/m² | −12,8% | Niska próba |
| 2020 | 21 | 4 386 zł/m² | +9,8% | Niska próba |
| 2019 | 12 | 3 996 zł/m² | +3,1% | Niska próba |
| 2018 | 17 | 3 876 zł/m² | +70,9% | Niska próba |
| 2017 | 5 | 2 268 zł/m² | +36,1% | Niska próba |
| 2016 | 14 | 1 666 zł/m² | −4,5% | Niska próba |
| 2015 | 16 | 1 744 zł/m² | −8,5% | Niska próba |
| 2014 | 11 | 1 905 zł/m² | −15,5% | Niska próba |
| 2013 | 15 | 2 255 zł/m² | +20,9% | Niska próba |
| 2012 | 14 | 1 865 zł/m² | −8,2% | Niska próba |
| 2011 | 14 | 2 031 zł/m² | +6,3% | Niska próba |
| 2010 | 9 | 1 911 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 303 170 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 139 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 62,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 241
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +8,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +23 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 303 170 zł — z 228 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 815 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 23 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,2%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 10,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,1 do 10,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 815osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 389osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 093osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 149osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 536osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 893osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 144osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+23 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
118
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
95
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
10,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 787
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 327
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2026, 74,84 m²
Sadowa 1C, Przebędowo
714 900 złCena za metr kwadratowy: 9 552 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,84 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2026, 56,3 m²
6, Kąty
299 000 złCena za metr kwadratowy: 5 311 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,3 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2026, 87,5 m²
Goślińska 56, Rakownia
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 371 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,5 m²
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2026, 47,8 m²
1A, Raduszyn
390 000 złCena za metr kwadratowy: 8 159 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,8 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2026, 48,2 m²
19, Przebędowo
78 160 złCena za metr kwadratowy: 1 622 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,2 m²
- rynek pierwotny
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 27,5 m²
6, Przebędowo
132 500 złCena za metr kwadratowy: 4 818 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2026, 58,4 m²
1A, Raduszyn
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 822 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,4 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2026, 66,44 m²
Bartnicza 2A, Przebędowo
498 964 złCena za metr kwadratowy: 7 510 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,44 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2026, 66,01 m²
Bartnicza 2B, Przebędowo
498 376 złCena za metr kwadratowy: 7 550 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2026, 79,41 m²
Bartnicza 2C, Przebędowo
565 001 złCena za metr kwadratowy: 7 115 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,41 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski wynosi 7 081 zł/m² na podstawie 47 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 66,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 370 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi 7 475 zł/m² na rynku pierwotnym i 5 822 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Murowana Goślina - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 081 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych