Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 26 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 235zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
230 000zł
Mediana powierzchni ?
46,9m²
Liczba transakcji ?
27
- 18 maja 2024 – 18 maja 2026 · 27 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMaszewo - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 372 transakcje.
Mieszkania: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 235 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 27 | 4 235 zł/m² | 230 000 zł | 46,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 25 | 70 zł/m² | 79 000 zł | 1 146,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 10 | 4 403 zł/m² | 144 500 zł | Niska próba |
| 3 izby | 5 | 4 609 zł/m² | 278 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 10 | 4 115 zł/m² | 239 950 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 26 | 4 339 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 3 975 zł/m² | −18,1% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 4 855 zł/m² | +16,5% | Niska próba |
| 2024 | 12 | 4 169 zł/m² | −4,9% | Niska próba |
| 2023 | 11 | 4 383 zł/m² | +37,4% | Niska próba |
| 2022 | 11 | 3 189 zł/m² | −9,8% | Niska próba |
| 2021 | 11 | 3 536 zł/m² | +6,9% | Niska próba |
| 2020 | 14 | 3 309 zł/m² | +15,5% | Niska próba |
| 2019 | 13 | 2 865 zł/m² | +12,0% | Niska próba |
| 2018 | 17 | 2 557 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat goleniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 152 900 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 247 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 619 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat goleniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 114
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −22 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 152 900 zł — z 111 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 275 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 22 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie goleniowskim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,4 do 2,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 586osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 689osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
458osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
590osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
694osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
881osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
652osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−22 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
25
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 259
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 215
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2026, 41,05 m²
Wojska Polskiego 53, Maszewo
170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 141 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,05 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 29,8 m²
Ks. Kazimierza Świetlińskiego 30, Maszewo
139 000 złCena za metr kwadratowy: 4 664 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,8 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 marca 2026, 63,01 m²
Henryka Sienkiewicza 11, Maszewo
240 000 złCena za metr kwadratowy: 3 809 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,01 m²
- 4 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2026, 34,9 m²
Spacerowa 2, Maszewo
70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 006 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 38,7 m²
Sportowa 4, Maszewo
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 842 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,7 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2026, 46,93 m²
Jedności Narodowej 29, Maszewo
275 000 złCena za metr kwadratowy: 5 860 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,93 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2025, 49,8 m²
Ks. Kazimierza Świetlińskiego 27F, Maszewo
330 000 złCena za metr kwadratowy: 6 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,8 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 listopada 2025, 51,76 m²
Sportowa 12, Maszewo
230 000 złCena za metr kwadratowy: 4 444 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,76 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2025, 30,18 m²
Jedności Narodowej 23c, Maszewo
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 822 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30,18 m²
- 2 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2025, 39,7 m²
Jedności Narodowej 23c, Maszewo
55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 385 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,7 m²
- 3 izby
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto wynosi 4 235 zł/m² na podstawie 27 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 46,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 230 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Maszewo - miasto rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 235 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych