Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Maszewo
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 809zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
193 000zł
Mediana powierzchni ?
51,8m²
Liczba transakcji ?
46
- 30 maja 2024 – 30 maja 2026 · 46 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMaszewo to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 458 transakcji.
Mieszkania: 46 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 809 zł/m², a mediana powierzchni 51,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 46 | 3 809 zł/m² | 193 000 zł | 51,8 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 23 | 73 zł/m² | 73 000 zł | 918,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 179 | 38 zł/m² | 53 000 zł | 1 184,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 11 | 4 141 zł/m² | 139 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 13 | 3 327 zł/m² | 180 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 17 | 3 942 zł/m² | 230 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 42 | 3 835 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Maszewo - miasto | 26 | 4 339 zł/m² |
| Maszewo - obszar wiejski | 20 | 2 907 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13 | 3 333 zł/m² | −21,3% | Niska próba |
| 2025 | 16 | 4 235 zł/m² | +11,3% | Niska próba |
| 2024 | 20 | 3 805 zł/m² | −0,5% | Niska próba |
| 2023 | 16 | 3 824 zł/m² | +32,7% | Niska próba |
| 2022 | 18 | 2 881 zł/m² | −16,0% | Niska próba |
| 2021 | 14 | 3 431 zł/m² | +32,9% | Niska próba |
| 2020 | 22 | 2 581 zł/m² | −2,2% | Niska próba |
| 2019 | 18 | 2 640 zł/m² | +9,5% | Niska próba |
| 2018 | 28 | 2 410 zł/m² | +19,8% | Niska próba |
| 2017 | 8 | 2 011 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Maszewo; część danych: powiat goleniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 145 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 873 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 619 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat goleniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 187
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −3,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −20 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 000 zł — z 176 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Maszewo mieszkało 8 468 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 20 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie goleniowskim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 997 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 147,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,2 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 997 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
8 468osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 258osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 210osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 330osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 523osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 875osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 468osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−20 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
93
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
113
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 743
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 820
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13 maja 2026 | 130 000 zł | 3 333 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 24 kwietnia 2026 | 170 000 zł | 4 141 zł/m² ? | 41,1 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych | |
| 3 kwietnia 2026 |
83, Dębice
Lokal
|
155 000 zł | 2 290 zł/m² ? | 67,7 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 23 marca 2026 | 139 000 zł | 4 664 zł/m² ? | 29,8 m² | 1/1 ? | 2 | 2 | |
| 9 marca 2026 | 240 000 zł | 3 809 zł/m² ? | 63,0 m² | 1/1 ? | 4 | 0 | |
| 3 marca 2026 |
2, Mieszkowo
Lokal
|
154 440 zł | 2 868 zł/m² ? | 53,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 3 marca 2026 |
13, Rożnowo Nowogardzkie
Lokal
|
35 000 zł | 1 254 zł/m² ? | 27,9 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 3 marca 2026 |
13, Rożnowo Nowogardzkie
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
15 000 zł | 566 zł/m² ? | 26,5 m² | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 17 lutego 2026 |
Spacerowa 2, Maszewo
Lokal
|
70 000 zł | 2 006 zł/m² ? | 34,9 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 lutego 2026 |
Sportowa 4, Maszewo
Lokal
|
110 000 zł | 2 842 zł/m² ? | 38,7 m² | 1/1 ? | 2 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Maszewo
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Maszewo?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Maszewo wynosi 3 809 zł/m² na podstawie 46 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Maszewo?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 193 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Maszewo rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Maszewo rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 809 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych