Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Stepnica

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3204073

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 238zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

136 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

49,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

20

  • 22 maja 2024 – 22 maja 2026 · 20 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Stepnica to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 757 transakcji.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 238 zł/m², a mediana powierzchni 49,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 20 2 238 zł/m² 136 000 zł 49,1 m²
Garaże 2 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 23 65 zł/m² 46 000 zł 660,0 m²
Działki rolne 72 55 zł/m² 65 000 zł 1 254,5 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki 2 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 9 2 110 zł/m² 150 000 zł Niska próba
4 izby 3 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba
Rynek wtórny 14 2 405 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Stepnica - obszar wiejski 15 2 055 zł/m²
Stepnica - miasto 5 4 549 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 9 2 459 zł/m² brak danych Niska próba
2023 17 3 467 zł/m² +34,3% Niska próba
2022 14 2 582 zł/m² −8,4% Niska próba
2021 11 2 820 zł/m² +29,8% Niska próba
2020 6 2 173 zł/m² −20,4% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Stepnica; część danych: powiat goleniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    136 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 505 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 619 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 271 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat goleniowski
    Liczba mieszkań w próbie
    112

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +21 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 8 271 zł miesięcznie. To 88,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 124,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 136 500 zł — z 98 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stepnica mieszkało 4 629 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 21 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie goleniowskim 19,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie goleniowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 382 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 136,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 4,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 271 złmiesięcznie

    +124,7%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 382 złrocznie

    +136,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,3%

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,3%

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,3%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    4 629osób

    −6,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 357osób

    −3,6%50,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 272osoby

    −8,6%49,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    659osób

    −16,2%14,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    770osób

    −22,0%16,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 014osób

    −14,6%21,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 338osób

    −4,0%28,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    848osób

    +47,0%18,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +21 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    4,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    4,1

    +5,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    82

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    61

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    19,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    4,1

    +2,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 545

    −6,0%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 471

    −6,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2026, 46,6 m²

      8, Budzień

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 288 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,6 m²
      • 2 izby
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2026, 73,45 m²

      Bolesława Krzywoustego 54, Stepnica

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 042 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,45 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2026, 23 m²

      Kościelna 16, Żarnowo

      39 523 złCena za metr kwadratowy: 1 718 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 23 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 62,65 m²

      Osiedle Akacjowe 4, Stepnica

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 4 549 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,65 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 stycznia 2026, 44,55 m²

      18, Widzieńsko

      69 303 złCena za metr kwadratowy: 1 556 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2025, 69,56 m²

      Radosna 4, Stepnica

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,56 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2025, 46,6 m²

      8, Budzień

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 288 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,6 m²
      • 2 izby
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2025, 61,25 m²

      Staropolska 32, Łąka

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 490 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,25 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2025, 54,6 m²

      Staropolska 28, Łąka

      209 000 złCena za metr kwadratowy: 3 828 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,6 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 czerwca 2025, 39,2 m²

      Radosna 15, Stepnica

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 102 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,2 m²
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Stepnica?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Stepnica wynosi 2 238 zł/m² na podstawie 20 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Stepnica?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 136 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Stepnica?

    Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 405 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Stepnica rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Stepnica rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 238 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych